Gada beigas - ko un cik mēs spēlējam?
  • Gada beigas ir labs laiks, lai atskatītos uz sasniegto. Nolēmu pavērtēt, kas noteik ar manu spēļu kolekciju un spēlēšanu.

Diemžēl nevarēšu līdzināties Kārlim (Streindžlovs), kurš reģistrējis visas splēlētās spēles un ar ko un kur tās spēlējis, bet tādi ausgta līmeņa viegli sasaitāmi rādītāji:
    Kopā man ir 89 spēles (neskaitot expansionus)

30 no 89 spēlēm neesmu spēlējis;
    16 no 89 spēlēm esmu spēlējis 1 vai 2 reizes;
    35 no 89 spēlēm kādā brīdī iepriekš esmu spēlējis salīdzinoši regulāri;

Kopā man ir 30 spēļu paplašinājumi, no kuriem 20 neesmu spēlējis.
    Kopā esmu spēlējis vismaz 265 dažādu spēli. (Dodu BGG novērtējumu tikai spēlēm, ko esmu spēlējis - šobrīd tāds ir novērtējums)

Nakamā gada apņemšanās:
    * Samazināt nespēlēto spēļu skaitu līdz 15 (ņemot vērā, ka noteikti iegūšu jaunas spēles - tas būtu labs rādītājs.)
    * Uzspēlēt vairākas spēles no BGG TOP100, ko vēl neesmu spēlējis: Caverna, Robinson Crusoe, Eldrich Horror, Dead of Winter, Lewis&Clark, Mice & MIstics

Padalieties ar saviem rezultātiem un iecerēm. :)

Priecīgus svētkus (un šogad atlikušās 2 darba dienas) 

• atliek tikai minēt, kas šajā gadā notika ar 89-(30+16+35)= 8 spēlēm no Biku Beku kolekcijas ... ļoti ceru, ka nekas slikts :D
  • es pats jau otro gadu cenšos visus spēļu rezultātus fiksēt Spēļu Blociņā, bet sanāk kampaņveidīgi ... pilnīgu statistiku neiegūt.
    no jūlija visu spēļu finālbildes lieku savā twitterī (atradu tādu pielietojumu savam kontam, kurš savādāk stāvēja ar zirnekļu tīkliem apaudzis :) )
  • 2014gadā cītīgi saglabāju bgg plays. 2015 domāju tā vairs nedarīt.
    Android: Netrunner 1161
    Unpublished Prototype 123
    Star Wars: The Card Game 65
    Om Nom Nom 19
    Eldritch Horror 12
    Wash Dash 9
    King of Tokyo 7
    Saboteur 2 (expansion-only editions) 7
    Warhammer 40,000: Conquest 7
    Malacca 6
    Dead of Winter: A Crossroads Game 5
    Marvel Dice Masters: Avengers vs. X-Men 5
    Mini Curling Game 5
    Quarto! 5
    UNO 5
    Eight-Minute Empire 4
    Saboteur 4
    Batik 3
    Carcassonne 3
    Citadels 3
    Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game 3
    The Settlers of Catan 3
    The Spoils 3
    Win, Lose, or Banana 3
    Camel Up 2
    Coal Baron 2
    Coyote 2
    Dixit 2
    Doomtown: Reloaded 2
    Koboldbande 2
    Liar's Dice 2
    One Night Ultimate Werewolf 2
    Pandemic: The Cure 2
    Scrabble 2
    Shrimp 2
    Sushi Dice 2
    World of Tanks: Rush 2
    +66 spēles kur katrai pa 1 play.
  • Yes, ieraksts tieši manai gaumei, varu izvilkt viskautkādu statistiku. :) Tā kā jau kādu laiku kopš pagājušā gada logoju spēles BGG, tad to izdarīt ir diezgan viegli.

Kopaina ir diezgan traģiska. :D No ~150 spēlēm kolekcijā šogad vispār neesmu spēlējis aptuveni trešdaļu. Lielāko daļu gan sastāda visādas mazās spēlītes, kuras kolekcijā ir daļēji inerces pēc, tomēr skaits vienalga liels. Papildus jāpiemet klāt arī fakts, ka 9 spēles no kolekcijas vispār neesmu spēlējis, no kurām senākā man ir jau 2,5 gadus (paplašinājumiem aina vēl skumjāka, tiesa, galvenokārt LotR LCG dēļ).

10 vai vairāk reižu spēlētas ir 8 spēles, starp kurām gan nav gluži lielo spēļu ("vissmagākās" ir Katana un Carcassonne). No "lielajām" spēlēm visvairāk ir sanācis spēlēt Agricola un Nations (abas pa 8 reizēm, kas sanāk vidēji reizi pusotrā mēnesī). Bet vispār absolūta līdere ir Om Nom Nom - 48 reizes (un tikai daļēji tas ir darba (izstāžu) dēļ, mājās arī labi iet kā filler game).

Apņemšanās laikam ir diezgan acīmredzama - nākamgad gribētos katru no savām spēlēm izspēlēt vismaz vienu reizi. :)

• Heh, man BGG arī viss ir saskaitīts:
    2014: ~ 370 plays, 170 different games.
    Kas visvairāk patika un palika atmiņā par šo gadu:

Alchemists
    The Battle of Five Armies
    Bruges
    Deus
    Fungi/Morels
    Hyperborea
    Koryŏ
    Lewis & Clark
    Tragedy Looper
    The Ravens of Thri Sahashri
    Imperial Settlers
    Five Tribes
    Dead of Winter: A Crossroads Game
    Mysterium
  • Tā kā viss pielogots, tad viegli ievākt konkrētu statistiku. Grūtāk saprast, ar ko ir vērts dalīties un kāpēc es vispār esmu to statistiku ievācis :D (jo šobrīd tas notiek tikai ar domu, ka nu kādreiz varbūt izdomāšu, ko ar to darīt)

Pa gadu kopā 464 plays (neskaitot paplašinājumus, kurus arī es logoju ar pilnu play skaitu). Neredzu, kur varētu ātri un nesāpīgi saskaitīt, cik dažādas spēles tur ir.

Saraksts ar spēlēm, kas šobrīd spēlētas 10+ reizes:
    The Resistance: Avalon     75
    The Lord of the Rings: The Card Game     67
    The Duke     55
    Mogel Motte     52
    Ascension: Apprentice Edition     31
    Coyote     30
    Mage Wars     30
    Dominion     29
    Tsuro     29
    7 Wonders     28
    Love Letter     26
    The Resistance     23
    Coup     21 (manuprāt, īpaši ievērības cienīgi tādēļ, ka dabūju tikai novembra beigās)
    Hanabi     21
    Coloretto     17
    Samurai     17
    Arkham Horror     15
    Ticket to Ride Map Collection: Volume 2 – India & Switzerland     15 (tie ir plays tieši Indijas un Šveices kartēm)
    The Manhattan Project     14
    Om Nom Nom     14
    ZÈRTZ     14
    Battlestar Galactica     13
    Cockroach Poker     13
    TZAAR     12
    Lords of Waterdeep     11
    Infiltration     10
    No Thanks!     10
    YINSH     10

Nespēlēto spēļu un paplašinājumu (neskaitot promo lietas) saraksts, ko ir izdevies nodzīt pavisam maziņu, jo šajā gadā cītīgi ar to nodarbojos :D :
    Among the Stars: The Ambassadors
    Coup: Reformation
    The Duke: Arthurian Legends
    The Duke: Musketeeers Expansion
    The Duke: Specter
    Eminent Domain: Escalation
    GIPF Project Set 2
    Hegemonic
    What's He Building In There?
    Zpocalypse: Zmaster
    Zpocalypse: Zmergency

Reini, tev tur nav drukas kļūda? Netrunner tiešām 1000+ partijas!?

Nākošajam gadam mērķi ir vairāki:
    1) 12x12 challenge (šogad 10x10 hardcore neizdevās iziet un bija jāaizvieto dažas spēles ar tādām, kam vieglāk savākt 10 plays, bet domāju, ka šo var labot, rūpīgāk izvēloties spēles, ko sarakstā likt :) )
    2) Iemācīties 24 jaunas spēles
    3) Kopā izspēlēt 120 dažādas spēles gada laikā (visticamāk aptuveni tāds skaitlis šogad jau arī ir, tā kā diži liela iesvīšana par to diez vai būs)

Gribējās likt arī mērķi panākt, ka katrai spēlei un paplašinājumam, kas man ir, būtu 5 pielogoti plays, bet ar Ground Floor tas būtu traki sarežģīti - neesmu atradis nevienu pašu, kam tā spēle tā īsti patiktu (mani neskaitot) :/

Šogad es cītīgi ierobežoju sev jaunu spēļu pirkšanu ar to, ka atļāvos nopirkt kaut ko jaunu tikai par katrām 10 spēlēm, ko izsvītroju no nespēlēto saraksta. Tas pašam likās pārāk stingri, tāpēc nākošgad darīšu savādāk - kaut ko jaunu tikai tad, kad pie pēdējā pirkuma spēlēšanas būs pavadītas vismaz 3 stundas.
  • Spelēts salīdzinoši maz, bet spelēts ir.
    Plāns palielināt spēļu kolekciju un atrast kādu spelēs grupu/vai pašam organizēt (2016)
  • Nesanāca spēlēt tik daudz cik vēlētos, īpaši lielākās grupās, bet uz gada beigām ar sievu atklājām Memoir 44 un Claustrophobia, kas šobrīd tiek spēlēts daudz un izskatās, ka tās būs vienas no spēlētākajām spēlēm nākamgad. Ceru pamēģināt atrast laiku arī Twilight struggle.

Kingdom builder bija populārs lielākās grupās, kā arī Pandemic.

Nākošgad domāju paplašināt savu kolekciju un uzlabot spēlējumu statistiku, lai gan izskatās, ka gada otrā puse varētu būt patukša.

• Man šis sanāca pirmais pilnais gads kopš sāku reģistrēt spēļu sesijas.
    Kopā 518 partijas no 133 dažādām spēlēm. Lielākā daļa vieglas ģimenes spēles, kas spēlētas kopā ar meitu.

TOP 10
    Tales & Games: The Three Little Pigs     30
    Om Nom Nom     26
    Gib Gummi!     15
    Ligretto     15
    Animal Upon Animal     13
    Friday     13
    Bohnanza     11
    Geared: Build Your Bike     11
    Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island     11
    Die Siedler von Catan: Junior     10

Nākamajam gadam esmu jau uzstādījis 10x10 izaicinājuma mērķi. Gribu sevi piespiest spēlēt vairāk "nopietnās" spēles. Būtu labi arī, ja izdotos vismaz reizi izspēlēt visas manas jau esošās 176 spēles.
  • Heh. Es nereģistrēju partijas, neredzu tam īsti jēgu. Vienīgā statistika kurai sekoju cik vispār dažādas spēles esmu izspēlējis kopš esmu šajā hobijā. Bet protams ir interesanti apskatīties citu spēlētaju statistiku.
  • @Streindžlovs nav gan kļūda. Lūk kopskata tabula salīdzinājumā ar VISĀM citām spēlēm.
    image

Slinkums tagad labot, bet grafika jocīgā kārtā salikās, ka lasāma hronoloģiski no labās uz kreiso pusi.
  • Man pavisam švaki šogad darba un mācību dēļ.

Top 1 noteikti LotR Lcg, ~20-30x. Vienīgā spēle, ko Līgava spēlē. :D

Tad 5-10x izspēlēts Earth Reborn, Descent 2nd Ed, Risk: Legacy, X-Wing.
    Kādi 30% no kolekcijas netika aiztikti vispār.
    Gandrīz visas spēles tiesa smagsvari, 4+h playtime, kā rezultātā, nevar iespiest kādā spēļu vakarā, speciāli priekš tā negatavojoties.

• ehh.. nu man ir episki slikts gads. Iespējams,ka sliktākais, kopš vispār ar šo hobiju nodarbojos.

BGG rāda, ka esmu izspēlējis 31 partiju. Neviena no tām nav no manas kolekcijas neizspēlētajām spēlēm - tā kā visas, ko nebiju pat atvēris līdz 14. gadam, tā arī neatvēru 14tajā.
    Dig Mars (ar to, ka vienkāršs un ātrs un, labākais, ko no Prāta spēlēm esmu spēlējis) un Katana (ar 4 čempionāta spēlēm) ir topa augšgalā.. un Ludo spēļu vakaros savāktās spēles.
    Šāds skumjš topiņš

Dig Mars 4
    The Settlers of Catan 4
    Mage Wars 2
    Nations 2
    Carnival Zombie 1
    Dead of Winter: A Crossroads Game 1
    Eminent Domain 1
    Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game 1
    Level 7 [Omega Protocol] 1
    Pandemic 1
    Race for the Galaxy 1
    Thunder Alley 1
    Tobago 1
  • Nebiju iepriekš pētījis BGG un pamanījis šādu funkciju, bet šogad tīri intereses pēc piereģistrēšu spēles, lai paskatītos, kura izrādīsies populārākā.
  • šogad nav sanācis kkā reģistrēt spēļu partiju daudzumu, jo izmantoju paštaisītus Score Sheet, ko izprintēju uz A4. Pasēžot un sarakstot, aptuveni ir ap 550.
  • Nja...

Tā kā 2014.gadā spēlēju reti, tad bija tā iespēja iekš BGG pielogot visas partijas. Kopskaitā gaužām bēdīgs 74 skaitlis.

13 partijas - Star Wars LCG. Principā pateicoties šī gada turnīriem ir sasniegts šāds skaitlis.
    6 partijas - Robot Turtles. Ļoti pamācoša spēlīte, ko spēlēju ar bērniem - te gan vairāk sanāk būt GM.
    4 partijas - Category 5, The Settlers of Catan, Trieste un UNO.
    3 partijas - 7 Wonders un Dixit.
    2 partijas - Android: Netrunner, Carcassonne, Ghost Stories, Hamsterbacke, Klack!, Letters from Whitechapel, Om Nom Nom, Pandemic: The Cure, Puerto Rico.
    1 partija - Alhambra, Alias, The Castles of Burgundy, Conquest of Planet Earth: The Space Alien Game, CO₂, Dead of Winter: A Crossroads Game, Dice Town, Eight-Minute Empire, Galaxy Trucker, Gloom, Gothic Invasion, Junior Alias, Katamino, King of Tokyo, The Manhattan Project

Ņemot vērā šos gaužām bēdīgos rezultātus izskatās, ka baigi kolekciju nepapildināšu, bet centīšos uzspēlēt pēc iespējas vairāk manā rīcībā esošās spēles. Ārkārtīgi žēl, ka Arkham Horror gada laikā nav sanācis spēlēt, kā arī 2014.gadā GoT LCG pilnībā ir pārtapis par kāršu kolekciju. Ceru labot šīs kļūdas 2015.gadā.
  • 213 partijas - gribētos, protams, vairāk - bet varēja būt ari sliktāk :)
    BGG reģistrēju katru partiju - un lielisks friendless stats saits var to visu paradīt vis kaut kādos interesantos veidos:

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

No poll attached to this discussion.

In this Discussion