Latvian Math trade - 2019
  • Sveiki visiem!

Pēc populārā pieprasījuma solīju februāra beigās noorganizēt atkal Math trade. Tad nu šeit tā ir – https://boardgamegeek.com/geeklist/252644/latvian-math-trade-2019

Piedāvājums jāievieto minētajā Geeklist līdz 27. februāra pulksten 22.00
    Izvēle jāizdara OLWLG lapā līdz 6. marta pulksten 22.00

Ja ir kādi jautājumi, ierosinājumi vai kas cits rakstām šeit, iekš BGG diskusijas vai man privāti.

Tiem, kas nezin kas ir Math trade un kā tā atšķirās no parastas apmaiņas, tad parastā apmaiņā 2 cilvēki savā starpā veic maiņu, bet math trade ir apmaiņa, kurā lielāku cilvēku grupa norāda spēles, kuras savas vēlas mainīt un kuras no citu norādītajām spēlēm vēlās saņemt pret katru no savām spēlēm, kas ļauj programmai veikt aprēķinu, kurā veido apmaiņas ķēdi, lai iegūtu pēc iespējas vairāk maiņas darījumu (maiņa būs 1:1). Līdz ar to rezultāts izskatīsies apmērām šāds - spēlētājs A dod spēli spēlētājam B, spēlētājs B dod spēli spēlētājam C un spēlētājs C dod spēli spēlētājam A. Šādas ķēdes attiecīgi varētu būt īsākas vai garākas atkarībā no piedāvājuma un pieprasījuma.
  • Es vēl neesmu atmetis cerību, ka kādam varētu ieinteresēt manas RPG grāmatas, tāpēc lūdzu ieliec ķeksīti, lai tur var pielikt arī tās :) 
  • kurš tur pie kloķiem?
    šito vajadzētu "piespraust" augšpusē un veco-neaktuālo atķeksēt nost, lūdzu ;)
  • Tad kad izvēlē sev pievienoju spēli, jāieķeksē ko gribētu dot pretī no savām.
    Ja es ieķeksēju tur divas no savām,, tas nozīmē, ka esmu gatavs dot vienu vai otru, vai tas nozīmē abas pret vienu? Kā tur tas mehānisms darbojas?
  • vai nu vienu vai otru
    samainīsi to, kurai algoritms atradīs "vieglāko" ceļu

vienkārši, ja tu ļoti gribi kādu spēli, tad atķeksējot pret to vairākas no savām, palielinās iespējas dabūt vēlamo.
    pret jebkuru vienu no tām, kuras piedāvāji
  • Runājot BGG terminos apmaiņa būs 1 geeklist ieraksts pret 1 citu Geeklist ierakstu. Nav iespējams kombinēt 2 ierakstus, lai mēģinātu dabūt kaut ko lielāku un labāku.
  • Noslēdzot spēļu pievienošanas termiņu jāsecina kā šī ir lielākā Latvian Math trade līdz šim ar 334 piedāvājumiem. Salīdzinājumam:
    - 2016. gadā 184 piedāvājumi apmainot 71 (39%)
    - 2017. gada februārī 177 piedāvājumi apmainot 33 (19%)
    - 2017. gada septembrī 134 piedāvājumi apmainot 30 (22%)
    - 2019. gada februārī 334 piedāvājumi!
  • Ehh, vakar gribēju paspēt vēl pievienot 3 spēles. Nākamreiz.
  • Iepriekšējā gadā nokavēju vēlmju tabulas saglabāšanu. Tagad jau vakar izgāju visam cauri un uztaisīju oficiālo iesniegšanu!
  • Same here
  • Nevaru sagaidīt, kad beigsies vēlmju iesniegšanas termiņš.

Vēlreiz visiem atgādinu - apstipriniet savas vēlmes. Jūs saņemsiet BGG ģenerētu ziņu par vēlmju apstiprināšanu. Ja šāda ziņa nav, tad vēlmes nav apstiprinātas.
  • Izsūtīju atgādināju tiem, kuri vēl nav iesnieguši, arī iekš BGG
  • Tad šodien beidzot zināsim rezultātu?
  • Būšu godīgs, nevaru apsolīt ka šodien izdosies atcerēties kā to visu dara un arī izdarīt, tāpēc var aizkavēties līdz rītdienai.
  • nu ko, varēja būt labāk, bet vismaz kautkas ir samainīts ;)

-- 1. gives Dixit to TheElise
    -- 2. gives Mafia de Cuba to TheElise
    ++ 1. receives Adrenaline from chaosman
    ++ 2. receives Pandemic from Cipans

paldies Emīlam par pasākuma veiksmīgu noorganizēšanu!
  • Vai rezultāti ir apstiprināti kā final?
  • ā, tie vēl nau fainal? ok, tad mazliet pasteidzos ...
  • Atļaujam cilvēkiem paskatīties vai nav kaut kas galīgi nepareizi, bet globāli nekam daudz nevajadzētu mainīties.
  • Es tikko izsūtīju savas maiņas upuriem ziņas, ar savām opcijām tikties un jautājumu vai kas no tā der vai nē...

Ja maiņas rezultāti pamainīsies, tad attiecīgi sūtīšu otru lērumu ar ziņām par labojumiem... : )

Paldies Emils par organizēšanu!
  • Emīl, paldies! Viss super! :)

• Tiešām paldies Emīlam, man ļoti labs trade sanāca.
  • Sveiciens hobija biedriem! Diemžēl ģimenes veselības apstākļu dēļ nepaspēju uz deadline vakar, jautājums, zinot, ka rez vēl nav final, jūs pieļautu, ka Emīls šovakar pārrēķina ar manām vēlmēm? Es saprotu, ka daži jau ir happy, tāpēc, protams, sapratīšu arī noliedzošu atbildi :)
  • Neceru, ka man tā rezultātā kāda maiņa parādīsies, bet man nebūtu iebildumu palaist atkātoti.
  • Neiebilstu. Atceros, ka iepriekš, manas aizmāršības un  lūguma dēļ, rezultāti tika pārstrādāti.

• Neiebilstu.
  • Hm, laikam ari neiebilstu.
  • lai iet
    es savu pagaidu rezultātu paspēju piefiksēt
    pat interesanti - vai būs tauriņa efekts un pēkšņi +5 maiņas :D
  • Neiebilstu
  • Šo nevajag uztvert kā iebildumu, bet gan idejas par ko apdomāties uz nākošajām maiņām...

1) Periods kurā ir plānots iesniegt vēlmes nav 1 diena diena. Bet kopā 7 pilnas diena. Ja ir kaut kādu apstākļu dēļ 7 dienas nav bijis pietiekami laika, tad visticamāk ka cilvēkam šis nav būtisks...

2) cik es tagad saprotu (iepriekš neesmu sekojis līdzi), tad regulāri šeit tiek pārrēķināts atkārtoti, tāpēc, ka kāds izdomā iesniegt 1 dienu vēlāk (nav būtisks iemesls).
    Ja tas ir tiešām tā, varbūt ir jāapsver iepsējakā to mened%ēt.
    Piemēram pateikt ka datumā x ir prexliminary run un x+1 ir īstais run. Tā dotu iespēju šo novērst. Bet tas arī dod iespeju manipulēt ar vēlmju sarakstu...
    Vai arī vienkārši vikt aprēķinu 1 dienu pēc teiktā deadline.

Bet nejauki ir tas, ka ir rezultāts, un sāc priecāties, ka iegūsti spēli, kas tev wishlistā (prostigial club). Un pēc tam saka ka būs pārrēķins, kā dēļ iespējams būs cits rezultāts... un tas ne kļūdas dēļ, bet slikta splānošanas, vai aizmāršības dēļ... (nedēļa tomēr bija laiks)...

Bet ja šobrīd būs cits pārreiķins, vai tas nozīmē, ka es varu mainīt savu vēlmju sarakstu, un lielikt vienu savu spēli (katan) pret gandrīz jebko, kaut gan īsti nezinu vai mani interesēs tas cits ko iegūstu?
  • nu ... Man ir ļoti labs trade sanācis (4/4, 100 % un gandrīz maksimāli labākais, kas varēja būt no wishlista) Tā ka doma par pārrēķināšanu... es, ja godīgi, sajūsmā neesmu. 
    -- 1. gives "Pandemic (241)" to Barduchi (8)  
    -- 2. gives "Vikings Gone Wild (64)" to Droidik (228)
    -- 3. gives "Clank! Expeditions: Gold and Silk (65)" to susuris (51)
    -- 4. gives "Legendary: A Marvel Deck Building Game (66)" to TheNameWasTaken (73)
    ++ 1. receives "Grand Austria Hotel (23)" from TheElise
    ++ 2. receives "7 Wonders Duel (123)" from mundicus
    ++ 3. receives "DC Comics Deck-Building Game: Forever Evil (61)" from imis
    ++ 4. receives "Dungeon Roll (122)" from mundicus
  • nu, ir variants, ka ja īpaši veiksmīgajiem jūtami nobrūk sasniegtais rezultāts pēc šīs manipulācijas, tad sniedz uz pārskatīšanu un Ledlauzi tomēr atslēdz

jo, lai gan ceru uz labāku pārdali, pat ļoti varu piekrist Sīpola pārdomām
  • Neesmu ieguvis neko svarīgu, bet piekrītu NEpārrēķināšanas sentimentam. Nedēļa ir ilgs laiks, kurā iespraust 10 minūšu aktivitāti, tāpat arī šī nedēļa nav pēkšņa, bet zināma jau kopš pasākuma palaišanas brīža.
  • Edgar? Tu tiešām Wishlisti sakārtoji 10 minūšu laikā? Man aizgāja 3h. Un tās arī, neskaitot to laiku ko pirms tam biju iztērējis browsējot piedāvātās spēles :)

Neapmierinātība rodas, jo dalībnieki uzskata, ka šie neoficiālie rezultāti ir galīgi. Esmu piedalījies dažādos math treidos, un praktiski vienmēr ir notikusi pārrēķināšana.

Atzīstu, ka pārrēķināšana - "tāpēc, ka aizmirsu", ir slikts stils. Saprotu tos, kam 100% maiņas ir sanākuša.
  • Max 15, man liekas. OK, es pirms tam arī biju izgājis cauri listei, lai apskatītu, kas tur ir. Tā bija vēl kāda pusstunda. Kā tur var iztērēt 3 stundas? Zini, kuras spēles gribi, un tām pretī ieķeksē, ko esi gatavs dot. I'm confused. 

(tiesa, man pirmais trade, es nezinu, kādi ir uzvedības un galīguma kanoni, kuri jāņem vērā, nav pieredzes)
  • Es kādām 5 no 14 lapām skatījos review, bet tad atmetu ar roku... ar to kopā kādas 5h paralēli darot arī ko citu.
    Bez tā būtu bijis ap 30min...

Ir saprotams, ka rezultāti nav final, ja ir kļūda aprēķinā. Bet sašutums ir tāpec, ka šis nav kļūdas pēc.
    Bet ja šodien pagarinājām termiņu līdz vakaram. Vai tas pats nenotiks atkal rīt, ja vēl kāds pamodīsies? Šis bija 3.punkts ko gribēju pielikt, bet piemirsu...
  • pašu tabuliņu saķeksēt 10-15 min
    pirms tam 2 vakarus pa ~1.5h (kopā ap 3h) apskatot un izpētot, kas vispār ir piedāvājumā 
  • Mans nav skaidrs viedoklis vai ir jāļauj pagarināt. Gribētos, ka netiek pagarināts, skaidribas labad.

Bet ja pagarina, tad gribētos zināt oficiālu atbildi, vai drīkst pamainīt savu wishlist..
  • sveiciens visiem vēlreiz,

paldies par atsaucību, sliecos uz to, ka, lai izsmeltu diskusijas un rādītu disciplināru piemēru nākamajiem Math treidiem esmu gatavs tad "nečakarēt" dzīvi citiem useriem un atsaukt lūgumu pārrēķināt :) gaidīšu nākamo treidu...

P.S. no maniem items salīdzinoši vispieprasītākie ir Oaxaca: Crafts of Culture un Unlock! Secret Adventures. Ja kādam akurāt ir vēlme iegūt, lūdzu PM.

• Rezultāti apstiprināti.
  • Paldies, Emīl, par sarīkošanu! Itin foršas maiņas sanākušas.

-- 1. gives "Machi Koro (60)" to IngussT (285)
    -- 2. gives "Majesty: For the Realm (59)" to MrNumbers (96)
    -- 3. gives "Love Letter (204)" to MrNumbers (97)
    -- 4. gives "Holding On: The Troubled Life of Billy Kerr (203)" to susuris (42)
    ++ 1. receives "High Society (24)" from TheElise
    ++ 2. receives "Once Upon a Time: The Storytelling Card Game (255)" from Rudens
    ++ 3. receives "Citadels (114)" from Nadinochka
    ++ 4. receives "Chicago Express (117)" from Nadinochka
  • Paldies, Emīl, par mathtrade rīkošanu.

Mundicus
    -- 1. gives "Dungeon Roll (122)" to Cipans (66)  
    -- 2. gives "7 Wonders Duel (123)" to Cipans (64)  
    -- 3. gives "Terror in Meeple City (126)" to jancis (270)  
    -- 4. gives "Mansions of Madness: Second Edition (292)" to jancis (276)  
    -- 5. gives "The Shared Dream (125)" to susuris (41)  
    ++ 1. receives "Caverna: Cave vs Cave (14)" from TheElise  
    ++ 2. receives "Treasure Island (250)" from mastadont  
    ++ 3. receives "Camel Up (96)" from MrNumbers  
    ++ 4. receives "Pandemic Legacy: Season 2 (276)" from jancis  
    ++ 5. receives "Imperial Settlers (143)" from sipols  

^^ Visiem nosūtīju PM boardgamegeekā. Paldies!
  • tā, vai kāds zin pateikt kāda iespēja spēļu nodošanā-saņemšanā iesaistīt BrainGames veikalu Barona ielā?

a) visi welcome, bet lai spēles nestāv ilgāk kā N(?) dienas
    b) nau kur tās jūsu spēles uzglabāt kautvai īstermiņā ..
    ?
  • Vai ir plāni šogad atkārtot pasākumu?

Jau te sakrājās neliela kaudzīte, ko piedāvāt maiņai. ;)
  • Ja ir gatavība sūtīt pa Eiropu, tad rīt beidzās piedāvājumu izlikšana uz European math trade (https://boardgamegeek.com/geeklist/260088/august-2019-european-math-trade).
    Tīri par Latvian math trade runājot plāns bija gada sākumā laist, bet ja ir pieprasījums no vairākiem cilvēkiem, tad varam arī tagad uzrīkot.
  • Es piedalītos Latvian math tradē tagad.
  • @EmilsE, es varētu piedalīties ar 1 līdz 3 spēlēm...

Vēl padomājot, varbut pat 4 būtu gatavs piedavāt...
  • droši vien racionālāk to darīt septembrī, kad vairums būs atgriezušies ierastajās gaitās no atvaļinājumiem, brīvdienām u.tml. 
  • Piekritu septembra idejai!
  • Es arī varētu piedalīties Latvian Math Trade ar pāris spēlēm. :)
    Piekrītu Septembrim, vai pat Oktobris būtu perfekti.
  • Labprāt ar pāris spēlēm septembrī piedalītos!

• Šķiet, ka es arī. Tikai tik reti atceros par forumu, ka varu palaist garām. 
    Bet Emīls moš tad var uzmest ziņu citā kanālā : )

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
    _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

• % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion

Tagged