Aizdoties spēli paspēlēt
  • Uz kādu nedēļu vai divām? Vai kādam nācies ar to sastopties? Vai tikai pērkat uzreiz?
    Kādas garantijas prasat? Var būt labi būtu mainīties uz laiku?
    Ir tāda lieta, ar kosmiskajām spēļu cenām, izdevīgāk toties nopirkt vienu un kaut kā dalīties, īpaši ievērojot to faktu ka spēles bieži stāv uz plauktā bez pielietošanas.
    Vai tomēr uzticības nav nevienam un jūs labāk krāsiet naudu uz savu kopiju?
  • Es aizdošu tikai tiem cilvēkiem kurus pazīstu.
    Kā var iepazīties? Būtu jānāk uz kādiem spēļu vakariem-jāiepazīstās ar cilvēkiem-jāparāda sevi. Tad var sākt runāt.
    Spēļu vakari arī ir labākā vieta kur var iepazīties ar spēli. Ja ir kāda speciāla spēle, tad jāpalūdz, pirms tam Facebookā, lai kāds kam ir paņem līdz un iemāca. Parasti cilvēki izpalīdzīgi šajos jautājumos.

Bet saprotu, ka Tu esi no ārpus Rīgas, tad grūtāk ar tikšanu uz šiem pasākumiem.

Ir iespēja sarunāt ar Ludo, ka kādu spēli pirms pirkšanas parāda - bet tas tik tādā gadījumā, ja tā ir Ludo - kā Demo spēle. Parati uz jaunajām un ļoti dārgajām nestrādā.

Jebkurā gadījumā - labākā alternatīva protams ir www.boardgamegeek.com.
    Tur var atrast gan bildes, gan atsauksmes, gan noteikumu jautājumus - tas jau daudz var par spēli pateikt.

• Man vienreiz lietotājs Jumanji ļoti nāca pretī un iedeva izmēģināt spēli par kaut kādu drošības naudu (summa vēl latos, īsti neatceros, cik liela bija). Liels paldies viņam par to!
    Forši, ja tā izdodas spēli izmēģināt draugu kompānijā, jo tomēr pēc tam, ja iegādāsies, lielākoties arī spēlēsi ar šiem cilvēkiem.

Ja esi gatavs atstāt drošības naudu vai kādu savu spēli ķīlā un apsolies spēlēt saudzīgi, tad varu iedot uz pāris nedēļām šādas spēles:
    Small World
    Katanas ieceļotāji
    Alhambra

• Principā, tas varētu palīdzēt geimeriem, lai nebūtu tā lai katrs pirktu savu kopiju. Cilvēki var uz laiku mainīties ar spēlēm, un tādējādi paplašināt sev pieejamo spēļu loku. Proti, tirgotājiem tas nepatiks, bet nu tas jau viņu problēmas. Tas ir tas pats, kā mainīties ar grāmatam vai filmām, ko darījām skolas/studiju laikā.
    Vienīga problēma - godīgums un laba izturēšanas par citu mantu. Man reiz Gredzenu Pavēlnieku (3 sējumu grāmatu zem viena vāka) nevarēja atdot atpakaļ kāda pusgada garumā - viens atnes, tūlīt nākošais tai patī dienā prasa sev. Nu neesmu galīgs skopulis - dodu palasīt. Beigās tā bija visai sliktā stāvoklī - vāks noplīsa, lapas pelekas palika, jo pēdējais čoms to turēja savā garažā diezin kuros apstākļos.
    Vislabākais šeit ir apmaiņa - aptiveni vienādas cenas spēles. Šķiet ka prātīga sistēma.
  • Principā var uzrakstīt lietotājam Jancis un uzjautāt vai Ludo veikals izīrē galda spēles uz kādu laiku. Liekas ka izīrēja (pret drošības naudu), bet to tev jānoskaidro pašam.
  • Var īrēt, jā.
  • Nē, veikali ar savām fičām 'ņem divus maksā par trīm' šajā lietā iet galīgi garām. Lūdzu neņemt personīgi.
    Es runāju par pavisam citu lietu. 

Spēlētāju grupā jūs noteikti nepērkat katrs savu kopiju vai nē? It īpaši ja tā ir kāda milzīga un dārga spēle, kā Descent vai Twilight Imperium. Nu vismaz ģimenē vai ciešajā draugu lokā tā ir. Palielinot šo loku, varēsim panākt to pašu visā gald-spēlētāju tusiņā.
  • nu nezinu gan, veikala fīča, ka iespējams dabūt pamēģināt spēli, kaut arī par kādām naudām, manā skatījumā ir ļoti OK.

savukārt uz lielu komūnu, kurā visi mainās ar spēlēm, kautkā man skeptisks skatījums ... Utopija kautkāda :)
    kapēc tas vēl joprojām nedarbojas, ja ir tik skaisti un vienkārši?
    ja nu https://www.facebook.com/BBGSociety paņem šo kā vienu no savas darbības un cilvēku ap sevi pulcēšanas elementiem .. varbūt
    katrā ziņā vēlu veiksmi, nemaz nebūšu bēdīgs, ja kautkas tāds izdosies un darbosies ;)

es varu pastāstīt kāda man ir problēma ar šo aizdošanas modeli —
    es vai nu pārdodu spēli, kura man ir plauktā un nespēlējas vai
    gribu pats spēlēt tās spēles, kuras neesu ar mieru laist projām.
    nevis citi spēlē manu spēli — a es ko!?

tā nu tas ir — riktīgs mietpilsonis-privātīpašnieks, suns uz siena kaudzes utt :D
    bet nu daudz ir ieguldīts šajā hobijā, tapēc neko nevaru padarīt ... sorrī

• Man parasti ir tā - ja man iepatīkas spēle, tad es to izpētu cik nu resursi ir pieejami (ko tik netā nevar atrast) un tad izdomāju vai ņemt vai ne. Tur gan tas process ir sarežģītāks, bet neizplūdīšu detaļās.

Pamata ir spēles, kuras es dodu uzspēlēt cilvekiem ko pazīstu, un kas ir ārpus parastā draugu spēļu loka (piem, darba kolēģi). Tiesa tur parasti ir topā party spēles vai tadas aktīvākas, vai ne pārak sarežģītas pēc dabas spēles - piem, King of Tokyo, Alhambra.

Spēles, kuras ir dārgas un/vai iegadatas nesen (piem, Arcadia Quest), es uz āru nedalu - bēdīga  pieredze bijusi. Pamata es uzskatu tā - ja ir interese par ko tadu, tad ir jāsaņemās un jānopērk pašam. Ja gribās kādu Demo, tad to var sarunāt kādā spēļu vakarā uzspēlēt, ja kāds paņem līdzi.
  • Es esmu pilnīgs suns uz siena kaudzes.
    Kaut kā galīgi nepatīk dot citiem, ja pats nespēlēju.

Ir spēles, kurām gaidu, kad bērni izaugs pietiekami veci.
    (Pirmais vēl pat piedzimis nav :D)

Par izmaksām, šis hobijs salīdzinot ar citiem manuprāt ir krietni, krietni lētāks.
    Manās acīs spēle nav dārga, ja no viņas dabū ārā 1h par katru eiro, ko iztērē.

Twilight Imperium, piemēram, manā kolekcijā ir viena no labākajām cenas/spēlēšanas laiks attiecībām.
  • mana pieredze kaut kādā ziņā ir līdzīga - draugiem nav žēl iedot spēli, kuru gadījumā, ja kaut kas ar to notiek, nav grūti atkal iegādāties (piemēram, Dixit, Carcassonne, Citadeles u.tml.) - hobijs taču kaut kā jāpopularizē :)
    Savukārt tās, kurās ir ieguldīta lielāka summa vai vairs netiek izdotas (OOP), parasti neaizdodu - ja grib, lai spēlē kopā ar mani 
  • Mazliet paskaidrošu, kāpēc man rodas šādas domas.
    Mana ideja ir tāda: ļoti maz spēļu kolekcijā, kuras vai nu tiek spēlētas vienmēr (katru nedēļas nogali, vai vairākas dienas nedēļā), vai nu galīgi reti, reizi dažos gados.
    Pirmajā gadījumā - proti gribēšu sev to paturēt, lai vienmēr pie rokas būtu. Nedodu, nemainu, turu pie sirds kā līgavu.
    Otrajā - labāk atrast pircēju un atbrīvot pīķi citām spēlītēm.

Bet taču visbiežāk (no manas pieredzes, Jums var būt savādāk, bet es šaubos ka savādāk), spēli gribas riktīgi padzināt kāda īpaša garastāvoklī. Piemēram, šodien, man gribas patirgoties ar resursiem un rīt, un parīt, dienas 5-10 būs interesanti Tzolkinā vākt kukurūzu. Tad man sagribēsies nokāpt pagrābā ar visādiem +80 lvl  briesmoņiem, un es meklēšu Descent. Vēlāk man liksies ka randoms ir forša lieta, un es bez gala metīšu kauliņus kāda Dice game'ā (atbilstoši manai tematikai).

Nu nav prātīgi pēc katras reizes pirkt jauno, gaidīt to, un beidzot noņemot vāku saprast ka vairs negribās šo tik stipri, bet nu plaukta lai stāv kādreiz uzspēlēsim. Iznāk tīra patērētāja kultūra - vairāk un vairāk, neskatoties cik tas būs izmantots. 

Bet, protams, ja ir liela vēlme kolekcionēt, tad nu jau grūti vai bezjēdzīgi ar to cīnīties. Es pats biju savācis dažām spēlēm expansions, lai gan tā īsti viņus negribēju kā pašus par sevi, vienīgi tāpēc lai 'viss būtu klāt'.
  • Ja paskatās globāli, tad Latvijā nemaz nav tik slikti ar Comunity. Ir cilvēki, kas savā starpā ir pazīstami tikai tāpēc, ka spēlē spēles, un šādas grupiņas ir vairākas. Un to ietvaros spēļu maiņa notiek. (Piemēram, nessen uz nedēļu ar Barduchi samainījos ar spēlēm - tāpēc, ka kādus 10 gadus jau esam kopā spēlējuši, un arī tāpēc, ka sakrita mūsu iespējas piedāvāt interesējošu spēli)

Lielāko problēmu saskatu tajā, ka spēļu maiņa uz laiku ne vienmēr strādās, jo grūti būs atrast abpusēji interesantu un izdevīgu piedāvājumu. savukārt iedošana - tāpat. Kā jau iepriekš minēts-tikai savējiem un tikai ļoti uzticoties.

Kapēc negribētu aizdot? Man piemēram ir ļoti svarīgs spēles detaļu stāvoklis-  piemēram, uz galda, kur tiek spēlēts, noteikti nedrīkst būt dzeramie. Jau pašam to ir grūti nodrošināt, jo cilvēki pretojas šiem noteikumiem. Aizdodo spēli, nekādi nevaru pārliecināties, ka šie riski kaut ko sabojāt tiek uztverti nopietni un tiek maksimāli minimizēti. :)
  • jā, tas gan jāatzīst, ka nav tā, ka atsaku VISIEM, BET — tas cilvēku skaits, kuriem esmu gatavs aizdot spēli, ir ĻOTI neliels — komūna tur nesanāk :)
  • Vēl jau liela problēma ir visu to nomenedžēt, ja sāksim dalīt pa 50 spēlēm, kā pēc laika zināsi kas kur atrodas :D Papildus laiku ieguldīt tradinga nomenedžēšanā dažreiz pat nav tā vērts, vieglāk būs nopirkt un nelauzt galvu! Bet par aizdošanu ir tā kā skatos vairākumam, daru to ļoti šaurā lokā, zinot ka ar to nekas traģisks nenotiks, bet ja notiktu tad aizņēmējs kaut kā nokompensētu :D Bet vislabāk ir vienkārši aktīvi piedalīties spēļu vakaros, kad savāsas un uzspēlē, mums formāts parasti brīvs ir, pēc izjūtām izvēlamies vienu vai otru spēli :)
  • Man nav nekādu problēmu ar spēļu aizdošanu, bet, problēma ir tā, ka bieži tie, kas aizņemās nav nemaz parliecināti, kad izspelēs un uz cik ilgu laiku aizņemās.

PS. Gribētu sievai iemācīt dominion, bet neesmu parliecināts, ka gribu nopirkt spēli. Varu veikt izmēģinājuma maiņu :) 
  • @gix223 - lai sieva iemācās iekš www.playdominion.com, tālāk var domāt, pirkt/nepirkt :)
  • Varbūt kāds varētu izpalīdzēt un nākamās nedēļas otrajā pusē (pēc 25. jūnija) uz 1-2 dienām iedot Star Wars LCG Core setu? Gribētu ar čomu papētīt un pamēģināt uzspēlēt, lai saprastu, vai ir pietiekama interese, lai paši iegādātos. Varu uz lietošanas laiku atstāt drošības naudu, lai nebūtu jābaidās, ka ar spēli notiks kas slikts.

Protams, parādā nepalikšu, varu attiecīgi kādu saldumu sagādāt vai naudiņu samaksāt par spēles izmantošanu.
  • Tas tāds nedaudz neveiksmīgs laiks izvēlēts - 27. datumā ir SW LCG turnīrs Ludo, +/- visi cilvēki, kam ir spēle, tur piedalīsies, un gan jau es neesmu vienīgais no dalībniekiem, kas vēl lauza galvu par to, ko ņemt uz turnīru un kas paliks neizmantots - rezultātā nav skaidrs, vai un ko var aizdot.

Ja nedaudz vēlāki datumi ir aktuāli, es varu aizdot savus core setus uzreiz pēc turnīra uz dažām dienām. Un, protams, vari arī atnākt uz turnīru paskatīties, kā tas viss praksē notiek.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

No poll attached to this discussion.

In this Discussion