• Jautājums par Marshall's plan - "Add one US Influence marker in each of seven non-USSR Controlled Western European countries."
  Vai tas būtu jālasa kā "ne-PSRS kontrolētas" vai "PSRS nekontrolētas"?

  Noteikumos rakstīts, ka valstis ir vai nu kontrolētas, vai nekontrolētas.

  Tātad es "non-USSR Controlled" līdz šim lasu kā "ne-PSRS kontrolēta", t.i. Kontrolēta, bet kontrolētājs nav USSR. Ja tā ir domāts, tad izstrādātāji cieš no pamatīgām intelektuāla deficīta radītām problēmām, jo vienkāršāk būtu uzrakstīt "in each of seven Western European countries, controlled by US". Tomēr ir izmantota tā non-USSR controlled forma.

  Tā kā bija izvēlēta šāda īpaši jocīga forma, sāku domāt, vai tikai tā kārts nav jālasa citādi.

  Tātad otra iespēja kā lasīt "non-USSR Controlled" ir "PSRS nekontrolētas valstis", kas savukārt liek domāt kādēļ kārtī ir izmantots "Controlled", jo valsts ir kontrolēta, ja to kontrolē jebkurš no spēlētājiem, un vai tiešām ar vienu kārti var nosēt visu rietumeiropu?
 • jo vienkāršāk būtu uzrakstīt "in each of seven Western European countries, controlled by US"


  Nebūtu. Jo US kontrole priekš šis kartes nav obligāta.

  Karte saka, Tu variielikt 1 markieri septiņos RietumEiropas valstīs kurus vai nu kontrolē US, vai nu nekontrole neviens.

 • Mazliet offtopic - lai arī kā tas noteikums būtu interpretējams, bet viena, iespējams, ne pārāk labi uzrakstīta teikuma dēļ apgalvot, ka "izstrādātāji cieš no pamatīgām intelektuāla deficīta radītām problēmām", ir, maigi izsakoties, stulbi un iedomīgi. Pat ja speciāli domāts pārspīlēti vai lai paspīdētu ar savu vārdu krājumu.
 • Ļoti labs FAQ ir pieejams šeit. Tas gan ir vecajai - tā sauktajai 2nd edition, bet te ir izskaidrotas ļoti daudz kārtis un jēdzieni. Ir arī jaunāks FAQ priekš Deluxe (2009.gada versijas), kas atrodams GMT oficiālajā lapā. Tur papildus atrodami arī citi interesanti informāciajs avoti.

  Godīgi sakot šī konkrētā kārts rada maz jautājumus. Spēlē ir daudz citu kāršu, kuru dažādās kominācijas radīs ļoti lielas galvassāpes.
 • Edgar, cepums :D Nevajag šūties, pietiek, ka šujos es ;) Bet cilvēks, kurš "suns skrien" vietā saka "suns dara to, ko kaķis reizēm dara, kustinot kājas", nav normāls. Pie tam par to diskutēt ir bezjēdzīgi, jo jebkuram ir skaidrs, ka es to nedomāju nopietni - es tos cilvēkus nepazīstu un, ņemot vērā spēles mehāniku, galva viņiem laikam tomēr strādā. Bet kur ir robeža starp ģenialitāti un vājprātu? ;)

  Par neobligāto US kontroli - valstis ir TIKAI kontrolētas vai nekontrolētas. Ja kārtīs tiek lietots termins "Uncontrolled", tad kādēļ šeit tiek lietots "Controlled". Varēja vnk pateikt uncontrolled or controlled by US vai kā līdzīgi. Un būtu viss izteikts.

  Bet skaidrs! Paldies!
 • Indeed. Viss kārtībā.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
  _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

 • % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion