Carcassonne kauliņu spēle
 • Varbūt kāds var izskaidrot īsumā, kā tiek būvēta tā pilsēta un kā tiek skaitīti punkti? Kāpēc tiek atdots kauliņš nākamajam spēlētājam, kad tiek uzmesta katapulta, nevis vienkārši nolikts malā? Pēc noteikumiem http://riograndegames.com/uploads/Game/Game_387_gameRules.pdf 5. lpp. teikts, ka spēlētājs nevar izmantot bruņinieku.. kāpēc? Ceru, ka šodien kāds apgaismos mani ar šīs spēles noteikumiem, jo gribu paņemt līdzi rīt ceļojumā. Paldies jau iepriekš!
 • Sveiki.
  Katapultu var arī uzreiz neatdot nākamajam spēlētājam. Var paturēt priekšā līdz esi izdarījusi visus metienus un tikai tad atdot nākamam spēlētājam. (Pieņemu, noteikumos tas ierakstīts, lai būtu lielāka dinamika - visu laiku kaut kas tiek padots nākamam spēlētājam)

  Par bruņinieku - piemērā spēlētājam ir tikai 1 bruņinieks, bet lai aktivizētu bruņinieku speciālo spēju ir vajadzīgi 3 bruņinieki. (Jābūt uzmestiem 3 gab bruņiniekiem. Tad 1 atliek sev - pārējos padod nākamam spēlētājam ar visiem citiem kauliņiem). Tad kad nākamreiz ir spēlētāja gājiens viņš pievieno to 1 bruņinieku mešanai paredzētajiem kauliņiem (bet atcerās, ka bija bruņinieks), jo pie skaitīšanas-tad kad pilsēta saskaitīta-ja sākumā bija bruņinieks, tad punktus dubulto.

  Mešanas laikā Tu būvē pilsētu no melnajiem kauliņu segmentiem (līdzīgi kā Carcassone spēlē pilsētu).Tad kad visi metieni izdarīti - skaties kura ir lielākā noslēgtā pilsēta. (Punktus dod tikai par vienu pilsētu).
  Ja pilsēta sastāv no 3 kauliņiem, tad 1 punkts. Par katru nākamo kauliņu, tiek pielikts klāt par vienu punktu vairāk.
  3 kauliņi pilsētai- 1 punkts
  4 kauliņi pilsētai- 1+2=3 punkti 
  5 kauliņi pilsētai- 3+3=6 punkti
  6 kauliņi pilsētai- 6+4=10 punkti
  7 kauliņi pilsētai- 10+5=15 punkti
  8 kauliņi pilsētai- 15+6=21 punkti
  9 kauliņi pilsētai- 21+7=28 punkti
  (Var redzēt, ka katrs pievienotais kauliņš sanāk par 1 punktu vērtīgāks nekā iepriekšējais pievienotais)

  Tad kad pilsētas punkti ir saskaitīti, tad atcerās par bruņinieku, un ja tāds bija tad punktus dubulto.

  Vispār šī ir maza jauka spēlīte-bet interesantāk, ja ir vairāk kā 2-3 spēlētāji, jo tad daudz nozīmīgāku ietekmi iegūst bruņinieka atlikšana sev priekša (ja 3 citi spēlētāji tā ir izdarījuši, tad tev paliek tikai 6 ko mest)

  Lai veicas -ja vēl kas-prasi!
 • Liels paldies par spēles gaitas izklāstu! :) Ļoti noderīgi! Bet vēlreiz, lai 100% būtu skaidrs: ja sāku spēli un uzmetu 3 bruņiniekus, tad 1 kauliņu paturu sev, saskaitu pilsētas punktus un tālāk spēlei padodu tikai 8 kauliņus? Tad nākamais spēlētājs, ja uzmet no tiem 8 kauliņiem 3 bruņiniekus, tad 3 spēlētājam pados tkai 7 kauliņus? Pareizi sapratu? Būsim daudz spēlētāju,tāpēc arī gribēju paņemt šo spēli, jo aizņem minimāli vietas un visi varēsim iesaistīties!
 • O, pārlasīju Tavu pēdējo teikumu vēlreiz un sapratu visu! Paldies vēlreiz! :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
  _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

 • % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion