Labi galda spēļu video apskati
  • Kādi galda spēļu video apskati jums šķiet vislabākie gan formas, gan satura ziņā? Ir runa par video apskatiem angļu un latviešu valodās. Es personīgi šad tad skatos Dice Tower galda spēļu video apskatus, kā arī šad tad Scott Nicholson veidotos video apskatus, taču visiem šiem apskatiem ir būtisks trūkums - pārsvarā tajos stresainā balsī un sasteigtā formā (kļūdas ir standarts) tiek izskaidrots kā tās spēles spēlēt un tad iedots stipri aptuvens vērtējums. Patīk tas, ka ir pieejami tiešām daudzu galda spēļu apskati - apjoms ir milzīgs, reti par kādu galda spēli neatradīsiet nevienu apskatu Youtube Dice Tower kanālā. Kāda ir jūsu pieredze šai jautājumā?
    Kas attiecas uz galda spēļu apskatiem teksta formā, protams, tie ir pieejami boardgamegeek.com, taču man mazliet nepatīk tā novecojusī sistēma, ļoti ātri un viegli atrast kvalitatīvus galda spēļu apskatus tur ir gandrīz neiespējami.
    Vēl varētu piebilst tādu niansi - varbūt kāds zin labus galda spēļu apskatniekus, kuriem ir daudz vērtējumu arī boardgamegeek.com - vajag user names, lai paskatītos, kā šie vērtē galda spēles? Neinteresē frīki, kas piemēram, novērtē UNO uz 10, bet Agricola uz 1 vai Ticket to Ride uz 2, bet "Cirku" uz 10, piemēram. ;) Nu paši sapratāt - interesē tādi galda spēļu apskatnieki/vērtētāji, kas savu vērtējumu prot arī loģiski pamatot.
  • Man tieši BGG user reviews vislabāk patīk.
    Atveru pēdējos desmit reviews, ātri uzmetot aci ir +/- skaidrs, ar ko ir darīšana.
  • Calandal uber alles :)

Vaselam neesu manījis stresainu balsi stāstot par spēli, ja nu vienīgi pāris spēļu novērtējumā, kuras šamam ļoti neiepatikās, tad jau tādas balss paraugs varētu būt Rahdo

galvenais, ko man vajag no videoapskatnieka — saprast kā viņa spēļu patikšana sakrīt ar manējo, tas man palīdz pievērst kādai spēlei uzmanību.
    un tad jau noder frīki, kuri izspēlē paraugpartiju, cenšoties pievērst uzmanību visiem noteikumiem. tas pats Rahdo, kuru tikai tapēc reizēm pieciešu, tad vēl Michael Wißner, Watch It Played, u.c.

Jānis un Aleksandrs tā kā kautko iesāka darīt, lēnā garā forma ņēma virsroku pār saturu un tad izbeidzās pasākums... :)
  • Tīri ok ir Starlit Citadel video apskati. Vienkārši, labi apzināties, ka galda spēles nav tikai "cīsiņu" hobijs. 
  • Man šķiet, sievietes (meitenes) tik un tā ir pārliecinošā mazākumā un tas arī ir loģiski, tāpat kā floristikas interešu kopienās vīrieši būs pārliecinošā mazākumā. Starlit Citadel ir ok, bet TIKAI ok. Meiteņu pārspīlētās roku kustības un stipri pārspīlēti tēlotā balss intonācija (ieskaitot īpatnējo akcentu) būtu vēl pieņemami, ja vien būtu dziļas galda spēļu analīzes, bet kā jau teicu - ir ok, kā ir, bet uz vairāk kā "ok" vērtējumu viņas nepretendē, vismaz kamēr nebūs kvalitatīvāka un dziļāka apskatu analītiskā (vērtējumu) daļa.
  • Mani favorīti ir šādi, un tieši šādā secībā:
    1) Miami Dice (Tom Vasel, Sam Healey, Zee Garcia)
    2) Tom Vasel (tās, kur viņš viens pats)
    3) Game Boy Geek
    4) Starlit Citadel
    5) Ryan Metzler

Pārējos stipri reti skatos. Dice Tower citi dalībnieki nešķiet aizraujoši (un Board Game Knights ir konkrēti slikti; visa review laikā tā arī nevienu reizi sakarīgi neparādīt spēles laukumu? What is this!?), un Rahdo un UndeadViking ir vienkārši pārāk gari video - man par maz pacietības tādus noskatīties.

Taisnība, ka viens review neparādīs visus noteikumus vissīkākajās detaļās, bet to arī nevajag. Man vajag tikai aptuveni saprast, kas mani konkrētajā spēlē saprast un tad dzirdēt vispārīgo viedokli (tieši šiem apskatniekiem es esmu sapratis, kā mana gaume sakrīt vai nesakrīt ar viņējo un kā mans viedoklis varētu atšķirties no viņu). No tā visa es saprotu, vai man ir vērts konkrēto spēli vispār mēģināt. Un spēles bez izmēģināšanas es pērku ļoti reti, un gandrīz tikai caur Kickstarter. (mani ar visiem stretch goal goodies ir ļoti viegli uzpirkt :D )
  • Rahdo ir labs, bet bik par daudz entuziastisks. Principā katrā viņa video rodas jušana, ka tā nu ir tā pati labākā spēle, kāda jebkad izdota. Nu, jā, un no viņa video es ar paskatos 1. daļas sākumu un tad pārslēdzos uz 3. daļu.
    Aber Board Game Knights man pat ļoti imponē. Bik par garu, manuprāt, daudzos apskatos ir noteikumu izklāsti. Viņi atkal vairāk par izjūtām, nevis, kur un ko jābīda spēles laikā.
  • Es skatos The Dice Tower: Game Boy Geek, Ryan Metzler (tie vairāk izklāsta), Miami Dice, Board Game Knights (patīk tieši tāpēc, ka izklāsta sajūtas, nevis fokusējas uz noteikumiem).
  • Man patik bgg teksta apskati, tos viegli atrast, ka ari komentari dod priekstatu, ko citi doma par autora rakstito.
    Ja loti gribas video, tad Yomu Vasalu skatos, jo neesmu tam tik daudz sekojis un citi apskati parasti liek vilties. Tapec shii teema ljoti noderiga skjiet.
  • Tie visi, par ko runājat, ir atrodami Dice Tower Youtube video kanālā. Tas arī ir lielākais video kanāls, kas pieejams saistībā ar galda spēlēm. Diemžēl, tā kanāla video apskatus par kvalitatīviem nosaukt ir ļoti grūti. Toms Vazelīns ir vienīgais, kas tur taisa vismaz kaut cik loģiskus apskatus, diemžēl pat tie ir pilni ar kļūdām (par Katanu viņš teica, ka akmeņlauztuves ražojot vilnu). Paviršība ir Dice Tower vizītkarte. Laikam būs jāpameklē video apskati vācu valodā un jāatsvaidzina vācu valodas zināšanas - cerams, ka vācieši vēl nav degradējušies līdz panmerikāņu līmenim paviršības ziņā - vismaz autobūvē šķiet, ka vēl nē! :D
  • Neviens nav perfekts; katram gadās kļūdīties, un spēli mācīties pēc review, nevis noteikumiem, lielākajā daļā gadījumu būtu idiotiski, tāpēc tādas nelielas kļūdiņas dēļ nav nekādas nepieciešamības pārfilmēt video. Un pāris nebūtisku kļūdiņu dēļ apsaukāt cilvēku nav nekādā mērā respektējama darbība.
    Lūk, ja tev būtu kaut kāda konstruktīva kritika kaut vienam no Dice Tower apskatniekiem (vai jebkuram citam), tad jau būtu cita runa.
  • Tā arī ir konstruktīva kritika - kļūdaini noteikumu skaidrojumi (regulāri) un ja nevar pastāstīt noteikumus bez kļūdām, tad labāk nestāstīt noteikumus vispār. ;) Bet visinteresantāk ir skatīties, kad viņi tur ņemas trijatā (onkuls Sems, onkuls Zī un Vazelīns) - tad tu arī varētu aizsūtīt šo savu piezīmi par "konstruktīvu kritiku" viņiem, jo tur acīmredzami, viņi nepamatoti kritizē un slavē dažādas spēles un, ja viņi izsaka kādus pamatojumus, tie arī mēdz būt visai īpatnēji. ;)
    Trāpīga parodija par Dice Tower:

• Tik tā starp citu - parodijas video autors Barry pats ir Dice Tower sastāvā.
  • Toms Vazelīns esot teicis, ka viņam nepatīkot tā sauktās "stratēģiski dziļās" spēles ar ļoti zemu veiksmes faktoru, jo tur, ja viņš zaudē, tad saprot, ka zaudējis tāpēc, ka ir vājāks par oponentu(iem)  - kaut kā tamlīdzīgi. Manuprāt, tas ir visai zems līmenis... Savukārt Semam Hīlijam un Zī Garsijam ir vēl zemāks domāšanas līmenis. Jo spēle muļķīgāka (šeit varētu minēt daudz jau daudz piemērus), jo vairāk viņiem patiks un kā likums visos viņu topos izpaliek vairākas spēles, kas neapšaubāmi ir labas, taču tiks izceltas muļķīgas kāršu spēlītes vai nejaušību pilnas "ameritrash" spēles (galvenais, ka ir briesmoņi, ir Holivudas murgu industrijas cienīgs stāsts) - tas taču ir lieliski redzams pēc viņu video. Protams, ir izņēmumi, bet kopējā sajūta tāda ir pēc vairuma video, kur viņi visi trīs izceļas. Šajā gadījumā Vazelīns ir pat salīdzinoši adekvāts, jo nenoliek līdz ar zemi izcilas eirospēles, ko regulāri dara pārējie tie abi tipi, pie tam - pilnīgi nepamatoti, "argumenti" ir 3 gadīgu bērnu līmenī.
    Par laimi ir arī boardgamegeek.com tops, kur tomēr viss izlīdzinās un uzvar tomēr veselais saprāts - kopumā topā ir visai labas spēles... Protams, ir dažas spēles, kas ir "underrated" jeb joprojām nav saņēmuši pietiekamu vērtējumu skaitu, lai pelnīti atrastos krietni augstākā vietā kā šobrīd, tāpat gadās arī pa kādai "overrated" spēlei (šeit arī varētu minēt piemērus), taču tas ir retāk un parasti šī problēma attiecas uz spēlēm, kurām vērtējumu skaits ir krietni mazāks par 1000 vai 500, tātad, nav saņēmušas pietiekamu skaitu balsu.
  • Gaumes mēdz būt dažādas, katram ir tiesības uz savu subjektīvo viedokli. Katrā ziņā - apzināta uzvārda izķēmošana neliecina par "augstu līmeni".
  •  Katrā ziņā - apzināta uzvārda izķēmošana neliecina par "augstu
    līmeni".

Tas parodētājs tieši tāpat izķēmo viņa uzvārda, vari uzskatīt, ka es arī tādā veidā šo parodēju. Cilvēkiem dod iesaukas un diez vai to var uzskatīt par "zemu līmeni".

Gaumes mēdz būt dažādas, katram ir tiesības uz savu subjektīvo
    viedokli.

Tāpat arī man ir tiesības uz savu viedokli par cita "subjektīvo viedokli". Un šeit mēs atduramies pie "apburtā loka" jeb bezgalīgā cikla - vari mētāt to bumbiņu, es tev varu atmest atpakaļ. Manās acīs cieņu izpelnas cilvēki, kas spēj loģiski un līdz galam pamatot savu viedokli (domājot tieši par Dice Tower runasvīriem).

Starp citu, ir tāds Drive Thru Review Youtube kanāls - šķiet, tas cilvēks gan prot loģiski pamatot savu viedokli par spēlēm, vienīgā problēma, ka viņam ne tuvu nav tik daudz apskatu kā Dice Tower (šie ir neapšaubāmi līderi galda spēļu apskatu apjoma ziņā). Bet vai ar apjomu nezūd kvalitāte?
  • es nesaprotu — kapēc jāskatās apskati, kuri nepatīk? kāds spiež ar varu skatīties?
    nabaga Galds...
  • Man liekas, ka Galds ir no tiem nabaga cilvēkiem, kam daudz kas ir slikti, bet nu dikti gribas tajā sliktajā iesaistīties, lai pēc tam varētu čīkstēt, kritizēt un/ vai izteikt kaudzi "asprātīgu" piezīmju. Var sajusties kā varens cīnītājs pret pastāvošo "netaisnību" un "stulbumu".

Ņemot vērā Galda pozitīvo attieksmi pret iesaukām, ierosinu atklāt konkursu par iesaukas piešķiršanu Galdam. Pēc tam balsojumā izvēlēsimies labāko variantu. :)
  • Hmm... Nebija kāds trāpīgs teiciens par galdu un urbšanu?? ;)
  • Galda Spēļu Urbējs man būtu piemērota iesauka. Es zinu par galda spēlēm samērā daudz.
  • ne ne, īstens GSU tā nečīkstētu par videoapskatiem
  • Par tiesībām uz viedokli (jeb vārda brīvību), tik tiko bija smuks komiksiņš - tiesibas uz viedokli nozīmē, ka par to viedokli neviens Tevi neliks cietumā, nevis, ka citiem tas būtu jāklausās (Nav jau tā, ka ļoti attiecas uz šo diskusiju, bet diskusija šo atsauca atmiņā, tāpēc padalos) - 
    Attiecīgi - ja kāds review nepatīk, to var droši nesktīties. Ja kādam nepatīk, kā kāds reviewo nepatīkamu review - arī to var droši nelasīt ;)
    image
  • Vārda brīvības kā tādas faktiski nav, starp citu. Formāli tā ir (pēc likuma), bet faktiski ir neskaitāmi tabu un ierobežojumi, kas vārda brīvību padara tikai formāli (uz papīra) eksistējoši, bet faktiski neeksistējoši (ir tikai vārda brīvības simulācija). Es varētu ieslīgt šeit dziļās politsociālās niansēs, kāpēc tas viss tā tiek veidots, ja kādam interesē...
  • Izvirzu konkursam variantu "plāngaldiņš".

• Izvirzu konkursam variantu "plāngaldiņš".

Esi pārliecināts? Nevajag gvelzt tukšu...
    Būtu labāk paši uztaisījuši kādus galda spēļu video apskatus kā jau galda spēļu speci! ;)
  • Es pārīti esmu uzrakstījis. Aprīkojuma, lai taisītu video apskatus, man nav.
  • Esi pārliecināts? Nevajag gvelzt tukšu...

kamēr mums nau pieejami linki uz dajebko, ko Plāngaldiņš būtu paveicis galda spēļu apskatu sfērā, bet tikai šie citus kritizējošie komentāri, tikmēr "plāngaldiņš" ir ļoti atbilstošs
  • Starp citu kādam nešķiet aizdomīgi tas, ka kad viens fleimotājs vārdā Ģirts tika nobanots no foruma, parādījās cits personāžs ar tām pašām komentēšānas manierēm? Ģirtam pēdējā aktivitāte bija 26 marts, bet Galds atkal reģistrējās forumā 26 martā! Pārāk daudz to sakritību.

• Starp citu kādam nešķiet aizdomīgi tas, ka kad viens fleimotājs vārdā
    Ģirts tika nobanots no foruma, parādījās cits personāžs ar tām pašām
    komentēšānas manierēm? Ģirtam pēdējā aktivitāte bija 26 marts, bet Galds
    atkal reģistrējās forumā 26 martā! Pārāk daudz to sakritību.

Nezinu neko par nekādu Ģirtu un neesmu atbildīgs par svešu personu rīcību. Es jau teicu, ka esmu Andris. Gadījumā, ja vari kaut ko konkrētu pierādīt, ka es kaut ko meloju, lūdzu, faktus studijā. Citādi - laipni lūgts gejklubā.
  • Priekš cilvēka vārdā Andris tev ir ļoti intresanta e-pasta adreses izvēle. :)

Vispār ar šo es ierosinu dot Galdam/ Andrim iesauku "Ģirts". Tā, protams, būs tikai iesauka, jebkura līdzība ar kādu reālu personu tiks uzskatīta par lasītāja iztēles augli. :)

Pie reizes izmantošu iespēju Ģirtu publiski pabrīdināt - ja tu šito lekšanos, uzbraukšanu un (agresīvo) beztēmu neizbeigsi, būs bans. Šis ir pēdējais brīdinājums.
  • Seksuālās orientācijas, rasu un cita veida naida izpausmēm šī galīgi nav īstā vieta (ar ko es domāju ne tikai forumu, bet civilizēto pasauli vispār).

P.s. Arī melot nav labi - jebkurš ar kaut cik taisnām rokām IT jomā var redzēt, ka, vismaz viens no galda vārdiem ir Ģirts, neatkarīgi no tā vai otrs vārds ir Andris vai nav.

EDIT: Edgars jau paguva pirms manis, lai gan šo informāciju var noskaidrot ne tikai admini, ja labi grib.
  • ;)) I knew it!
  • Skatos, atsevišķi cilvēki šeit nepārzin LR Krimināllikumu, ka tik viegli mētājas ar aplamiem apgalvojumiem un neslavas celšanu. Nekas, gan jau iepazīsiet.

• "157.pants. Neslavas celšana

Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana), -

soda ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām."

Uzsvars uz:
    * nepatiesu - tas ir jāpierāda tiesā, ka nav patiesība,
    * apkaunojošu - kādā mērā?
    * izdomājumu - ja ir pamats domāt, tas nav izdomājums (ar reģ. datumu pat pietiktu)
    * publiski - ierobežota komūna nav "publiski"

• Labi, paldies, pēdējais komentārs izdzēsa jebkādas šaubas. Ar šo komentāru arī no mūsu jaukā foruma biedra atvadāmies, gaidām izglītojošas lekcijas Krimināllikumā. :)
  • Varētu tagad Galdu sūdzēt tiesā, ka viņš vārdu "Ģirts" uzskata par "apkaunojošu izdomājumu". Es domāju, ka visiem Ģirtiem būtu, ko teikt. :)
  • Cerams tas nebūs pamats visu Ģirtu diskriminācijai šajā komūnā :(
  • Protams, ka nē. Kā šis piemērs rāda, visu nosaka nevis lietotājvārds, bet gan runasveids un uzvedība.
  • Ja cilvēks tik atklāti melo par sevi un atsakās no saviem iepriekši rakstītiem vārdiem zem cita pseidonīma, tad tā cilvēka viedoklis ir vienkārši diskreditējams jebkurā līmenī.
  • ...
    Un atkal tukšs un kluss ir klajumā;

Tik, iztraucēts no trača negantā,
    Pār lauku laukiem zaķis aizļinkā.

II
  • Aktuāli jautājumi:
    1) kuru klasiķi citēsim šoreiz apzīmējot mieru un saticību forumā?
    2) ar kādu nicku reinkarnēsies Ģ - mani varianti: "Urbis" vai "Vazelīns" :)

Edit: Barduchi jau pasteidzās :)
  • Hehe, Galds tip nevar būt ģirts viena iemesla dēļ - pēdējais no minētajiem privātā sarakstē mani informēja, ka patiesībā esot sieviešu dzimuma.
  • sieviešu dzimuma Andris, kurš aicina uz gejklubu...
    Meksika (seriālu griezienā) mūsu pagalmā :)
  • Tas bik vairāk velk uz Meksiku.
  • oi, točna, laikam Meksika bija jaudīgāka :) jāizlabo

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
    _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

• % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion