Raksts par "Ludo"
  • šorīt ar uzdūros un sanāca izlasīt :) Malači, labs raksts!
  • Dikti foršs raksts, man patika.
  • tik jau kuro reizi talāk par katanu netiek! 10 gadi jau riņķī... 
  • Pfff tas nav nekas. Citi jau kuro reizi netiek tālāk par Monopolu un ir gandrīz jau 100 gadi apkārt. And dont get me started on chess.
  • Raksts tiešām labs.
    Bet vispār ne pārāk smuki par šahu un tiem no laikmeta atpalikušajiem onkulīšiem izteicies. Klasika tomēr un ne tuvu no tām sliktākajām. Pēc gadiem simts māc šauba, ka kāds tādus Settlerus atcerēsies, bet šahs, kur bija, tur būs.
  • Domāju, ka Jānis tieši to arī gribēja pateikt, ka Katana ir pēdējā laika "klasika". Savukārt monopols ir vēl lielāka klasika, savukārt šahs "pavisam liela klasika" :)
  • Zinot žurnālistus, nebūtu brīnums arī, ja kāds tos tekstus pagroza, lai
    skarbāk izklausās. Bet noteikti ir tādi cilvēki, ko tur daži teikumi
    aizskartu.
  • Zinot žurnālistus, nebūtu brīnums arī, ja kāds tos tekstus pagroza, lai skarbāk izklausās. Bet noteikti ir tādi cilvēki, ko tur daži teikumi aizskartu.
  • 《Bet vispār ne pārāk smuki par šahu un tiem no laikmeta atpalikušajiem onkulīšiem izteicies.》

Šo vietu esmu palaidis garām. Kur es kādu saucu par atpalikušu?
  • To laikam izteicās žurnālists/te.
  • Reku, ir:
    ====
    Prasu, vai šahu arī kāds vēl spēlē. Jānis saka: protams, klasika, tā
    joprojām ir viena no vairāk spēlētajām spēlēm pasaulē, taču jāņem vērā,
    ka šahs ir abstrakts, bet mūsdienu cilvēkiem vajadzīga tēma, temps un
    atraktivitāte. “Pasaulē ir pārāk daudz kā jauna un cita, ko izmēģināt,
    lai atgrieztos pie vecā šaha. Onkulīši, kas sēž parkos un spēlē, dzīvo
    citā laikmetā.”
    ====
    Vārds atpalicis gan nebija, taisnība.
  • Jā - diezgan skarbi sagrozīti fakti, piemēram "Drauga piecgadīgais puika spēlē Katanu", viņš spēlēja, kad bija knapi četri palikuši, tagad vēl nav pieci un jau pārgājis uz Battlelore un "Angry birds" UNO :D
    P.s. Tas ka netiek galā ar izvēlēm, ja iedod visas kārtis arī meli - vienīgi parasti izvēlas attīstības kārtis, ja sanāk :)

• Nu, māsu arī pielauzu 5 gados spēlēt. :D
  • nu ir ir bik' sagrozīts.. es nebūt neteicu, ka dēļ spēlēm iemācījos vācu valodu, tik to ka laika gaitā sāc apjaust tekstu nozīmi, bet atbildi tāpat angliski  :)
  • Šahs ir ļoti laba spēle, es pat teiktu, izcila spēle, bet arī stipri pārvērtēta spēle. Tā atrodas galda spēļu topa trešajā simtā - aptuveni tāda arī ir tās objektīvā vieta, es pat teiktu, ka tai jāatrodas vēl zemāk, jo tiešām daudz izcilu galda spēļu pasaulē ir iznākušas. Tas, ka pastāv tādas šaha skolas, šaha čempionāti un šahs atzīts par sporta veidu - tā jau ir tīrā politika, kam nav nekāds sakars ar spēli kā tādu. Kāpēc nav Go skolas un Go kā olimpiskais sporta veids? Šī spēle ir vēl vecāka un arī labāka. Atbilde ir  - politika, diemžēl, politika nokļūst pat galda spēļu sfērā... Neviena cita galda spēle nav izpelnījusies tādu godu (savas skolas, sporta čempionāti un sporta veida nosaukums) un tas ir tikai un vienīgi politisku iemeslu dēļ (kurus es neskaidrošu, jo "meinstrīmam" tas nav saprotams).
    Milzīgs mīts ir arī tas, ka izcils šahists ir ģēnijs (interesanti, ka tas ir kārtējais veids, lai atsevišķas personas cildinātu "ģēniju" godā, kas ir vairāk nekā smieklīgi). "Sazubrījies" nenozīmē "ģēnijs". Protams, lai labā līmenī spēlētu šahu, jābūt domājošam cilvēkam, bet lai nerastos pārpratumi - šaha līmenis pamatā ir atkarīgs no tā, cik cilvēks ir "sazubrījis" šaha teoriju un zināšanas un cik "uztrenējies" to spēlēdams, nevis cilvēka domāšana kā tāda. Cilvēks varbūt izcils matemātiķis, ģēnijs, ar asu prātu un dzelžainu loģisko domāšanu, bet ja viņš nav "iezubrījis" šaha teoriju un guvis kaut kādu pieredzi šahā praktiski (par to liecinātu liels izspēlēto spēļu skaits), tad uzvarēt šahā viņš varēs tikai iesācējus. ;)
  • Šahu, man domāt, jāuztver kā sporta veidu (par ko tas arī gadsimtu laikā ir kļuvis), nevis vairs kā galda spēli. Ja to salīdzina ar galda spēlēm, tad viennozīmīgi daudzas ir gan aizraujošākas, gan pat stratēģiskākas.
  • Noteikti neiebilstu par komentāriem, kas tika izteikti pret šahu. Bet nu gribēju nedaudz pakomentēt par to, ka nav jau arī tik traki apdalītas citas prāta spēles.
    Kā nekā jau divas reizes ir noticis pasākums, kas saucas World Mind Sport Games, kurā bez šaha bija arī bridžs, dambrete, go un xiangqi. Nākotnes spēlēs plānots ieviest papildus prāta sportus.
    Kā arī nemācēšu pateikt par citiem prāta sportiem, bet bridžam tepat Latvijā ir vairāki bridža klubi, regulāri mazāki un lielāki turnīri u.tml. Esmu daudz maz droša, ka arī go un dambretei šis tas notiek.
  • Man patīk šīs tēmas apspriešana diskusijā ar nosaukumu "Raksts par "Ludo"". :D
  • Nu Galda kungs šķiet ir diezgan aizrautīgs off-topic'ists un sava viedokļa par pastāvošo sistēmu paudējs. 

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
    _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

• % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion