• This discussion was created from comments split from: vienmērīgs spēļu kolekcijas pielietojums.
  • Man jau ir pāris citas, piemēram noskriet maratonu, bet būs jāpiestrādā arī pie šī :D
  • Liec mierā maratonu! Veselīgāk būs 4 dienas pēc kārtas pa 10km. Vai 10 dienas pa 4. :)
  • Tas ir skaidrs, bet vismaz vienreiz dzīvē vajag + gatavojoties jau sanāk arī ļoti daudzas dienas pa 5-10 skriet - bez nosprausta mērķa grūtāk ikdienā saņemties.
    Papildus tam, ja šogad nesavākšos uz maratonu, tad jau nākamgad arī uz Siguldas klanu maratonu (55km) nesavākšos un vēl pēc pāris gadiem uz kādu Iron man :D

Btw - pieņemu, ka ne es viens no galda spēļu entuziastiem cenšos šad tad izrauties kaut ko izkustēties - kam ir interese varam sasaitēties Endomondo - http://www.endomondo.com/profile/4051962
  • Viss kārtībā, turpini tik trenēties maratonam, veselīgi ir paši treniņī, pats maratons ir izturības pārbaudījums, nevis veselības nodarbe. Kaut arī pēc noskrieta maratona tev izturība krietni palielināsies, iespējams, pat uz visu mūžu, ja uzturēsi sevi formā un vajadzēs paspēt uz vilcienu skriešus. Zinu, ko runāju, jo pats esmu noskrējis divus maratonus un daudzus pusmaratonus. ;)
  • Man jau pēc pagājušā gada pusmaratona pašam par sevi pārsteigums, ka var visu ko panākt un kautkur aizskriet bez piepūles, kas vēl pusgadu iepriekš īsti nebija iespējams :D
  • Nu jā, es jau arī nepievaldīju savas pamācītāja tieksmes...
  • Svarīgākais ir neizdarīt kļūdu - skriet maratonu nepietiekami trenējies. Tad nu gan labāk paņemt kādu īsāku distanci un noskriet bez stresa, jo maratons ir tāds mazliet ekstrēms pasākums, kas prasa pamatīgi uzkrātu skriešanas pieredzi un tūkstošiem noskrietus kilometrus treniņos...
  • Un kur galda spēļu marators?

• Un kur galda spēļu marators?

Nupat amerikāņu tādu uztaisīja:

• Vasarā - Galda spēļu nometnē arī sanāk gandrīz 24h. Tur gan neviens to neuzstāda par pašmērķi, bet parasti 3 dienu laikā, ēšanai un gulēšanai tiek atvēlēts minimāls laika daudzums.
  • Vai nebūtu loģiskāk galda spēļu nometni veidot rudenī vai ziemā, nevis vasarā, kad brīvo laiku var izmantot, lai atpūstos būtu pie dabas un sportotu?
  • Man ir bijis 24h Twilight Imperium 6 ppl. (Pa vidu 1h pauze, lai aizietu uz tuvāko McDonalds).
    3 x kopā izspēlēts tanī laika posmā.

Galva pēc tam vispār nav spējīga padomāt.
    Otrreiz diez vai kas tāds sanāks. :D
  • Spēcīgi, bet vai kāds ir spēlējis Paths of Glory? Divu spēlētāju spēle, bet rakstīts, ka oficiālais spēles laiks esot 8 stundas, vai ir izdevies šajā laikā iekļauties? :D
  • Vispār kādam vajadzētu būt PoG (Imant? Jāni?), bet nez vai ir arī spēlēts.
    Man pašam ir Pursuit, bet arī tas vēl nav kustināts.

No manām partijām zinu, ka HIS parasti balancē uz padsmit stundu robežas. Varētu būt ilgākais, ko es esmu spēlējis.
  • Here I stand sen nav spēlēts. Varbūt ir vērts savākties?
    Man šķiet, kopš iznāca Virgin Queen, nevar izvēlēties ne vienu, ne otru, jo it kā abus gribās :)
  • Paths of Glory ir Jānim. Es biju no viņa paņēmis ruļļus pamācīties un paspēlēt solo, lai saprastu, kas ir kas. Trīs stundas paspēlēju un metu mieru. Spēlē ir daudz izņēmumu gandrīz katram noteikumam. Pašam ir Pursuit of Glory, reiz sāku lasīt noteikumus, bet tā arī neizlasīju. Kaut kad jau būs jāsaņemās, jāiemācās un jāuzspēlē.(Uldi? :) )
  • : )
    Jā... 'kaut kad' ir labs termiņš.
    Es kad beidzot beigšu sevi mānīt ar kārtējām studijām, tad arī nonāksim līdz galda spēlēm.
    Iespējams, ka nav vairs ilgi jāgaida :)
  • es ar pagājušogad sāku gatavoties 1/2ītei bet ar 400 km treniņos tomēr nebiju gatavs pat 1/2 skriet, temps treniņos bija parāk lēns sacensību rež'īmam.
  • Temps nav būtisks.
  • Piekritīšu, ka temps nav būtisks, vismaz pirmajai reizei.
    Pašam pagājušā gada pusīte bija pirmā reize vispār kad kaut kādai skriešanai trennējos. Paņēmu parasto plānu (http://www.nordearigasmaratons.lv/files/nordea_rigas_pusmaratona_treninu_plana_paraugs_2013.pdf) kurš satur tikai 286km trenniņus un ar savām aptuveni 2h rezultātā jutos ļoti apmierināts.
    Pirms tam iepriekšējā gadā skrēju 10km un miru nost, jo nebiju vispār gatavojies gandrīz (pa visu 2012 gadu noskrēju ap 30km kopā :D)
    Galu galā ar Kenijiešiem jau tā pat nav prāta darbs sacensties - tad jātrennējas ļoooooti daudz, tāpēc sacensību rezultāts vairāk ir personal best nevis vieta, jo dalībnieku arī ir ļoti daudz.
  • Man tas Nordea pusmaratona treniņa plāns nešķiet ne pareizs, ne loģisks. 8 nedēļas skriet divreiz nedēļā pa 5-7km un tad pēkšņi 8 nedēļas pāriet uz 3x nedēļā, pie tam, pēkšņī iekļaujot kā trešo reizi garos treniņus, kuri kāpinās 6 nedēļu laikā līdz 18km - no kā lai pie slodzes nepieradināts organisms ņem rezerves un tik strauji iemācās pēc slodzes atjaunoties? Šādā gadījumā par bezmiega naktīm un sāpošām kājām brīnīties nevajadzētu... Es ieteiktu skriet jau iespējami agrāk (kaut vai jau tagad) visas 3x nedēļā, bet darīt to lēnām (jo ne jau distance, bet ātrums nogalina), izmantojot dažādas distances - piemēram, 7, 5, 12km vai kaut vai 7, 8, 7km, citu nedēļu atkal var 5, 5, 15km utt. Galvenais princips - kāpināt distanci un slodzi drīkst ne ilgāk kā 3 nedēļās pēc kārtas, pēc tam jāņem nedēļu "atpūta" jeb faktiski tas nozīmē slodzes samazināšanu pat uz pusi, pēc tam atkal var sākt kāpināt distanci jau no augstākas latiņas kā iepriekšējā cikla sākumā utt.
    Piemēram, skrienot konkrētās dienās ik nedēļu, kaut vai otrdien, ceturtdien, sestdien:
    1. nedēļa:
    5km, 6km, 7km;
    2. nedēļa:
    6km 6km 8km;
    3. nedēļa:
    6km 5km 9km;
    4. nedēļa:
    4km 5km 4km;
    5. nedēļa:
    6km 5km 8km;
    6. nedēļa:
    7km 6km 10km;
    7. nedēļa:
    6km 7km 12km;
    8. nedēļa:
    5km 5km 8km;
    utt.
    Svarīgi ir garie treniņi, bet līdz 18km jātiek pakāpeniski, piemērs parādīja 2. pirmos ciklus. Trenēts varēs kapināt kilometrāžu mazliet straujāk, netrenētam varbūt tik strauji neies, bet princips par cikliem saglabājas.

• Par to ka ātrums ir visu traumu un problēmu cēlonis piekrītu - principā, ja lēni un mierīgi tad var ļooti daudz arī negatavojies skriet, tikai vajag turēt to tempu, kad var brīvi sarunāties (neaizelšas un pulss neskrien par strauju).

Par atslodzi trennējoties - cik mana saprašana no runāšanas ar sprotiskākiem cilvēkiem par mani - reāls trenniņš uz distancēm virs 10km kas dod kādu labumu ir tad, ja organisms nepagūst pilnībā atjaunoties - t.i. iemācās optimāli darboties laikā kad īstermiņa enerģijas rezerves nav pieejamas. Uz tā balstoties tie kas nopietnāk trennējas saka, ka izlaist 2 dienas jau ir par daudz, vajag katru otro vai biežāk sportot lai organismu piespiestu attīstīties.

Neesmu speciālists bet mana pieredze ar to plānu ir tāda, ka tajā laikā kad bija 2x nedēļā pašsajūta bija sliktāka kā tad kad bija 3x nedēļā trenniņi. Īpaši labi skrienās nākamajā trenniņā pēc garā (ja pa vidu diena starpā) - grūti bet pārsteidzoši liels ātrums beigās izrādās.
  • Par to atjaunošanos - tas atkarīgs no tā, cik organisms rūdīts, bet standartā iesaka uzreiz pēc slodzes stiepšanās vingrinājumus, savukārt, nākamajā dienā pēc garā treniņa saņemties un iziet noskriet salīdzinoši īsu distanci un tad atpūsties, pirms garā arī vajadzētu kādu dienu atpūsties. Bet nu viss jāskatās no pašsajūtas, katrā ziņā, 2-3 dienas neko nedarot, forma jau sāk kristies.
    Un jā - jādzer daudz ūdens, tējas utml.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
    _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

• % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion