Foruma uzbūve
  • Kamēr forums vēl jauns - dalieties vēlmēs un ieteikumos - kādas sadaļas gribat redzēt forumā?
  • Interesanti kurš taisīja iepriekšējā foruma dizaina tehnisko risinājumu?

Tas ir/bija ļoti ļoti profesionāli nostrādāts. Pats esmu pāris reizes forumus taisījis, un dažreiz pat gribot neidodas cilvēkiem patīkamu krāsu salikumu saveidot.

Šim forumam arī nekaitētu kāda "draudzīgāka" saskarne. Šobrīd tāda auksta.
    Kas attiecas uz foruma sadaļām, tad domāju, ka vajadzētu pārnest tieši tās sadaļas, kas aktīvi vai mazāk aktīvi tiek izmantotas iepriekšējā formumā - vajadzētu arī nosaukt tāpat, lai cilvēkiem saprotamāka un ērtāka migrēšana.

Vēl neesmu izpētījis šo forumu, bet ļoti patiktu, ja būtu iespēja arī vienkāršiem lietotājiem pievienot Avataru, kā arī būtu kāda reitingu sistēma (t.i. tiktu skaitīts postu skaits un par to piešķirts dažāds reitings).

Vēl iedomājos - iepriekšējā forumā ienākot ļoti ātri un ērti bija redzams kurā sadaļā ir kāda jauna ziņa - šobrīd te, to var pamanīt tikai pēc maza skaitlīša zem sadaļas nosaukuma (kas ir neparocīgi).

No sirds ceru, ka šī migrēšana izdosies, un šim forumam pievienosies max daudz iepriekšējā foruma apmeklētāji. Arī iepriekšējie komentāri domāti konstruktīvi. Tas būtu tas par ko es domātu, ja man būtu jādara šis darbiņš.

• Lielākā daļa no manis ierpiekš uzrakstītā kā izrādās ir bezjēdīga vervelēšana.
    Bildi varēja pievienot un arī jauna ziņa sadaļā tiek ziņota ar spilgti sarkanu teksta fonu.

Forši. Sāk lēnām iepatikties :)

• Veco forumu, ja pareizi atceros dizainoja pats Pāvils. Iespējams, ka viņš pieslēgsies arī šim, tomēr var gadīties arī ka nē, jo darbu ir daudz un tagad mēdzam sadarboties ar dizaineri no malas.

Par jaunā foruma struktūru - šis (vanilla forum) pēc iekšējās uzbūves ir diezgan atšķirīgs no phpBB. Pamatā viņu pat ir domāts laist tādā straumes veidā kā iekš visiem stackexchange, nevis pa sadaļām. Varu izmēģinājumam uzlikt tādu noklusēto skatu lai varat pakomentēt kā ir labāk.
  • Forums izskatās ok, tikai šausmīgi bremze :(

• Ar tiem paziņojumiem par jaunām ziņām. Ir tā, ka, ja sadaļā ir jauna "Discusion", tad tas tiek paziņots Galvenajā lapā ar "sarkanu" teksta fonu.
    Savukārt, ja ir jauns komentārs esošā diskusijā - par to ziņo tikai konkrētās sadaļas lapā. Galvenajā lapā par to nekas neliecina. Būtu forši tomēr redzēt, ka ir kāds iepostējis kaut ko intresējošā diskusijā.
  • Vau, Ludo krasas! Izskatas forši :)
  • Jā - šobrīd cenšos visu pārkrāsot. Ja ko piemirstu - lūdzu ziņojiet
  • a šeit var izdzēst komentāru?
    nevaru atrast kā to iepriekšējo tukšo likvidēt..

runājot par pārkrāsošanu — domāju, ka paša komentāriem pietiktu ar apm 1/4 no krāsas, kas tagad ielikta. manai acij par traku izceļas.
  • Varbūt var tādu gaiši brūnu tonīti iedot arī baltajam fonam, jo šobrīd ir sajūta, ka viss skrollējas pa nekurieni. Varbūt var tādu kā rāmīti visam apkārt ieviest.
  • Man būtu priekšlikums, ka visiem Ludo darbiniekiem ir vai nu vienāds avatars, vai ar kaut kādām vienādām iezīmēm.
    Iepriekšējā forumā tas ļāva viegli atšķirt oficiālo viedokli/paziņojumus no citiem.

• Par krāsām ņemšu vērā.
    Par komentāru dzēšanu - šim forumam dzēst komentārus var tikai moderatori (kas ir mazliet dīvaini), toties pats var:
    * Labot komentāru un pataisīt to kā adresētu tikai sev (whisper)
    * Pasūdzēties kādam moderatoram, lai izņem
    * Būt labi zināms cilvēks kam ludo darbinieki uzticās un pats kļūt par moderatoru :)

Pie kļūšanas par moderatoru gan uzreiz pāris vadlīnijas:
    * Vienkārši nepatīkamus un viedoklim neatbisltošus komentārus neaiztiekam, ja nu vienīgi pārvietojam uz piedienīgu vietu (Līdzīgi kā notika vecajā forumā ar aktīvu offtopicu rosinātāju)
    * Rupjības un spamu aizvācam, bet tā vietā atstājam ierakstu, kas tika cenzēts.
    * Bez miņas izdzēšam tikai tiešām kļūdas (dublikātus un tukšus postus)

Ja kāds moderators izmantos savas spējas savtīgiem mērķiem un neievēros vadlīnijas, tad tas protams tiks pieķerts, jo moderēšanas vēsture datubāzē saglabājas :)

Principā tie kas jūtas, kā ludo sejā zināmi cilvēki, (noteikti kluba biedri), nenobijās no augstāk rakstītā un vēlas palīdzet ar foruma moderēšanu - sūtiet man privātā ziņā lūgumu, un ja ludo darbiniekiem nebūs pamata nepiekrist visdrizāk arī tiksiet moderatoros
  • Vēl viena lieta - nezinu, vai to jums atļauj izmantotā platforma, bet būtu ļoti labi, ja varētu sasaistīt kopā vairākus kontus (piemēram piereģistrēto ar google loginu un FB utt).
    Lai būtu vienalga, kādu metodi izmanto ielogojoties, vienmēr ir viens konts.
  • Par atpazīšanu vecajā forumā - man tur vēl ilgi bija oficiālā pārstāvja ikona, lai gan sen jau BG nestrādāju un tikai šad tad ar tehniskām lietām izlīdzēju :)
    Bet neoficiāli domāju, ka būs darbiniekiem ikoniņa ar kādu atzīmi stūrī jāuztaisa
  • Man šķiet, ka pieslēdzoties ar dažādiem sociālajiem tīkliem lietotājs kļūst par to pašu lietotāju tad ja tā e-pasti sakrīt. Ja nē tad tiek izveidots jauns lietotājs un tos īsti automātiski nevar salīmēt kopā. Ja kādam ir specifiska vēlme varu manuāli pārnest viena Jūsu lietotāja visus datus uz otru lietotāju, bet tas neatrisinās iespēju ielogoties piemēram ar A@gmail.com un facebook kontu kur ir B@yahoo.com, kā vienu kontu.
  • Pievienoju dažādām foruma lomām ikoniņas:
    * Parasts lietotājs - civlēciņš zilā kreklā
    * Moderators - cilvēciņš saules brillēs
    * Administrators - cilvēciņš ar kaklasaiti
    * Ludo darbinieks - Ludo logotips
    * Brain Games darbinieks - Brain Games logotips
    * Kluba biedrs - metamais kauliņš

Piezīmes:
    * Tehniski Ludo darbinieki visi strādā SIA Brain Games, bet praktiski lomas tiks piešķirtas pēc ietekmes sfērām - ja cilvēks darbojas tikai ar Ludo lietām tam būs tikai ludo loma, ja tikai ar izdošanu un vairumtirdzniecību, tad Brain Games loma, ja ar abiem tad attiecīgi abas.
    * Kluba biedra lomu var iegūt pārliecinot kādu no ludo darbiniekiem ka Jūsu lietotājs tiešām pieder kluba biedram, un tālāk šis darbinieks tad sazināsies ar mani lai šo lomu pieliktu.
  • Jaunais forums izskata ziņā kļūst pat ļoti labs.
    Otra lieta, kas būtiski uzlabojusies ir ātrdarbība gan postēšanas ziņā, gan navigēšanas ziņā.
    Man patīk.

Vēl tāds jautājums - vai foruma platforma paredz eventu izsludināšanu un kalendāra iespējas kā BGG, tad varētu spēļu vakarus izsludināt te, te arī menedžēt pieteikšanos. Un ja vēl klāt kaut kā varētu pievienot BGG Ludo ģildes spēļu kolekciju, tad cilvēki varētu aktīvi izteikties par vēlamajām spēlēm - tā teikt atzīmētu, gan Ludotēkā pieejamās, gan citu lietotāju, kas domā ierasties, īpašumā esošās spēles. Bez maz vai būtu kā balsošana un tad TOP sabalsotās varētu arī nest uz to spēļu vakaru.
  • Pielaboju krāsu ieteikumus.
    Par eventiem un spēļu balsošanu - šķiet ka noklusējumā nav, bet jāpapēta pieejamie spraudņi (plugin) priekš vanilla foruma - varbūt atradīsies kas noderīgs.
    Vēl iespējams, ka BGG piedāvā kaut kādus embedējamus rīkus, ko varētu ienest pa taisno forumā netaisot paši savus - vienvārdsakot - brivākā brīdī šo jautājumu papētīšu (un nemaz neapvainošos, ja kāds palīdzēs atrast vajadzīgos spraudņus)
  • Ka var pamainīt lomu? :)

• Pieliku izmēģinājuma Poll (aptauju) - diemžēl konkrētais plugins ļauj tiem kam ir tiesības to izveidot arī dzēst un labot visus Pollus, tāpēc pagaidām tas ļauts tikai moderatoriem. Labāk būtu atrast pluginu kas labot un dzēst pollu ļauj tikai tam kas izveidojis, tad varētu ļaut visiem tos veidot.
  • Varbūt arī labi ir, ka var tikai Moderators poolus taisīt.
    Par kolekcijām runājot BGG piedāvā Data Mining opcijas un arī XML APPI, bet te jau vajag kādu programmētāju, kas prot to parsēt un loģiski attēlot iekš Vanilla Forum :D
  • Labā pusē "Categories" un "In this Discusion" var izlasīt tikai highlighted items. Fons un teksts ir vienā krāsā.
  • Vai vēljoprojām tikai highlightotais rādās?

Par BGG - tad varbūt mēģiniet kopīgi man noformulēt tieši kādu funkcionalitāti gribētos ar BGG sajūgšanu, un es tad (kā cilvēks ar programmēšanas zināšanām) mēģināšu izdomāt kā to izdarīt.
  • tagad ir ok.
  • starp citu - vai nevajadzētu tomēr pamanāmi par foruma maiņu ielikt www.prataspeles.lv 1. lapā?
    paskatījos ka vecajā forumā 22.11. ir piereģistrējies pēdējais

ne tik iesaistījušies cilvēki, kuri neseko Ludo twitteriem un feisbukiem palikuši bez korekta info
  • Par BGG - ja mums izdotos savākt šinī forumā reģistrēto lietotāju spēļu kolekcijas kaut kādā pārskatāmā formā šeit forumā - tas būtu ideāli. Protams, tad būtu katram lietotājam jāpievieno saite ar BGG lietotāju, jo ne visiem tie sakrīt.

Ko mēs ar to informāciju varētu iesākt? Ja šinī forumā varēs ieviest kalendāra funkcionalitāti un izsludināt spēļu vakarus, uz kuriem cilvēki varēs pieteikties. Tad automātiski veidotos iespējamo spēļu kolekcija, ko varētu spēlēt spēļu vakarā. Visi cilvēki, kas pieteiktos uz spēļu vakaru varētu ar balsošanas palīdzību izvēlēties spēles no Ludotēkas un citu lietotāju profiliem, kas domā doties uz spēļu vakaru. Šādi mēs zinātu, ko vēlamies spēlēt un kādas ir mūsu iespējas. Šādi iespējams biežāk arī sanāktu uzspēlēt kādu sen aizmirstu spēli.

BGG piedāvā Data Mining opcijas un XML API. Vēl papildus lieta par ko varētu domāt, būtu "Automātiskais tirgus" - BGG daudziem no mums ir games for trade/sale un daudziem ir want to bay/want for trade. "Tirdziņā" tad varētu veidoties automātisks posts un tie lietotāji, kas neapmeklē BGG vai nelieto turienes Market/Trade iespējas, šeit ērti varētu uzzināt par spēlēm, no kurām citi vēlas atbrīvoties, vai kuras citi vēlas iegūt savā īpašumā.
  • Hmm... man labāk patika brūnais fons lapai. Tagad, kad tas ir zaļš, kaut kā ļoti kontrastē ar visu pārējo. Brūnā bija mierīgāka krāsa!...IMHO
  • es savukārt piebildīšu, ka logo tumši brūnā lietošana fonos, kaut arī nelielos, tomēr ir par drūmu un par daudz lec ārā. īpaši jau Pool noformējumā
  • Njā - pats kā liels dizaineris nejutos, tādēļ ņēmu logo krāsas un liku lietā. Gan jau drīz arī piesaistīsim kādu dizaineri uzmest aci
  • Varbūt forumā var uztaisīt sadaļu "meklēju komandu", kurā kāds ieposto spēles un viņam piesakās spēlētāji?
    Es piemēram labprāt atrastu partnerus uz Descent (atrasti), Twiligt imperium (izskatās, ka nebūs problēmu), Runvāriem, Vinhos. No sīkumiem interesētu: Inca empires, Isla dorada, Space alert, Civilizācija.
  • Būtu baigi svētīgi kaut kur redzēt cik un kādi lietotāji ir online, lai var kādu ātro saspēlēšanu sarunāt izmantojot PM.
  • Jasaprot vai un ka tas strada,jo piemeram no telefona nekad nelogo*os te aaraa, tad vosticamak visu laiku radisos online. Bet varbut ir viltigaka tehnologija,kas to mak atskirt.
  • Nu esi ielogojies, tad jau uz mob.aplikāciju iespējams iedarbosies kāds notification par PM, līdzīgi kā Facebook u.c.
  • vai ir iespējams foruma tēmu, kura papildināta ar jaunu komentāru, ar viltīgu klikšķi padarīt par izlasītu, neverot to vaļā?
    nu nekādi nevaru atrast...
  • kā tad ir - vai varu tikt no 1new, 2new utt vaļā neatverot diskusiju, ko?
  • Man šķiet, ka Tu, viltnieks, negribi par D&D aktivitātēm lasīt.
  • :D jap, kautkā apnicis
  • Nu ja pats būtu pievienojies spēlēšanai, tad ne tuvu nebūtu apnicis :D

Baidos, ka tādas iespējas te nav. Vari vienīgi mēģināt ignorēt tās tēmas.
  • tas būtu labs pamatojums pievienoties spēlei - ziniet, negribās, lai jūsu diskusija forumā man šķistu apnicīga :D
  • : )
    esmu vienā laivā ar Barduchi
  • Var uztaisit jaunu diskusiju sadalju un nolikt lapas apaksha:)
  • Da lab, nav taču tik grūti ieklikšķināt - max 5 sekundes kopā ar back tas aizņem.
  • Nu nav jau nav :D
  • jauna diskusijas sadaļa neko neglābj, jo es, piemēram, forumu skatos "Discussions" režīmā, kur visas vienā maisā un jaunākās ir augšā.
    a par — nav taču tik grūti — ar šādu devīzi par forumu atbildīgais varētu pajemt flaķenes un knīpstangas un foruma tehniskajās iespējās atrast vajadzīgo fīču un aktivizēt.
    vai tad tiešām В то время, когда наши космические корабли бороздят просторы Вселенной… nav tādas elementāras lietas kā "mark as read"?

p.s. nekādas lielas traģēdijas jau, protams, nau. vairāk brīvā laika klabinājums.
    bet no otras puses — redzams, ka ir cilvēki, kas saprot, par ko ir runa :)
  • +1 barduchi

• tā kā Edgars pabrīdināja (citā diskusijā), ka viņam šai forumā ir iespējas dzēst komentārus, tātad ar šīs vietnes techniskajām lietām kaut-kāds-nebūt sakars viņam ir.
    tad, varbūt, Edgars varētu būt tik laipns un sniegt atbildi uz jau labu laiku neatbildētu jautājumu — ir iespējams šajā forumā aktivizēt fīču, ka diskusija tiek noformēta kā izlasīta tajā neieejot, vai nē.
    liels paldies jau iepriekš.
  • Neesmu tādu atradis līdz šim. Pieņemot, ka nav, es jebkurā gadījumā īsti neredzu pamatojumu tādas fīčas ieviešanai, zinot, ka reālais neto ieguvums ir viens klikšķis (uz diskusiju).
  • nu, ieguvums būtu savādāks, nevis tikai 1 klikšķis, bet nu ja nau, ta nau.
  • Stulbs jautājums droši vien, bet kā var noņemt bookmarked diskusijas?
  • Btw - es atradu kautkādu pluginu kas forumam "ļauj atzīmēt visu kā izlasītu" un ieslēdzu - varbūt tas atrisinās Barduchi sāpi par daudz nelasītajām ziņām. Neesmu gan pārbaudījis kā tas darbojas.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
Vai šis forums ir gana labs?
    _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

• % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion