• vai kāds var pateikt, kas notiek ar vinnestiem, ja rūķi netiek līdz zeltam, ir Spekulants, bet Sabotiera neviena nav (teiksim, partijas beigās aizmainīta loma)?
  vai ir tā kā es izdomāju - ja nav aktīva Sabotiera, kam piešķirt 5 zeltus, tad nav arī no kā sarēķināt Spekulanta iespējamos 3 zeltus - vai tomēr savādāk?
 • Lai arī noteikumos tas diemžēl nav atrunāts un būtībā nav izkožams, tomēr spraigas diskusijas iekš BGG ir novedušas pie šādas atbildes - Spekluants arī tiek skaitīts pie uzvarošās komandas (tas, starp citu, jāņem vērā arī tad, ja ir kāds reāli eksistējošs uzvarētājs), līdz ar to šī situācija ir apskatāma šādi:
  * ceļš nav izveidots, tātad uzvar Sabotieri;
  * uzvaras komandā ir 0 Sabotieru + 1 Spekulants, tātad kopā viens uzvarētājs;
  * ja ir viens uzvarētājs, viņam pienākas 5 zelta gabali;
  * tā kā Spekulants saņem par 2 zelta gabaliem mazāk nekā uzvarētāji, viņam pienākas 5 - 2 = 3 zelta gabali.
  Mazliet jocīgi varbūt, bet tā nu tas ir. Šī zelta dalīšanas shēma ir ar paša autora svētību, līdz ar to uzskatāma par vispareizāko par spīti tās neesamībai noteikumos.
 • Nu tā zelta dalīšana vēl ir saprotama :) Man nav īsti skaidrs par tām durvīm, teikts ka uzlikt attiecīgas krāsas durvis drīkst tikai attiecīgās krāsas komanda. Jautājums kas ietilpst komandā (attiecīgi zilajā un zaļajā), tikai rūķi vai arī priekšnieks un spekulants? Piem. priekšnieks varētu izmantot durvis, lai samazinātu uzvarētāju skaitu, līdz ar to palielinātu savu iegūto zelta daudzumu, bet vai viņš drīkst likt durvju lauciņus?
 • Būtībā ir tā, ka komanda sastāv tikai no konkrētajiem rūķiem. Priekšnieks, Spekulants un Ģeologi ir lepni individuālisti, kas, iespējams, atbalsta kādu komandu utt., bet viņi neskaitās šīs komandas sastāvdaļa. 
 • Skaidrs, tā arī tika spēlēts, vienkārši tā komanda bik samulsināja, varēja likt vārdu rūķi tur :D
 • "teikts ka uzlikt attiecīgas krāsas durvis drīkst tikai attiecīgās krāsas komanda."

  Ne jau uzlikt, bet lietot (kad beigās skatās ceļu līdz zeltam, kurš tiek). Ja drīkstētu tikai att. krāsas komanda uzlikt, tad jau šamie sevi uzreiz būtu nodevuši.
 • šaubos gan, ka jebkurš var likt. tad jau sabotieriem zelta dzīve - sabliež biezā slānī abu krāsu durvis un gatavs - rūķi pie zelta netiek
  bet nu nav tagad pa rokai noteikumu, lai varētu pārbaudīt savas šaubas
 • Nu nodot sevi sanāk jā, tāpat kā sabotieris sevi nodod uzliekot strupceļu :) visu spēli nenoslēpsies ;)
 • Te, šķiet ir nepieciešams skaidrojums, kuram pats tikai nesen uzdūros. Kad tulkojām noteikumus, angļu teksts bija neviennozīmīgs un tika interpretēts kā "izspēlēt". Tagad lasu forumus un tur pats autors ir paskaidrojis, ka tomēr bija domāts tā, kā saka Crash - "lietot", respektīvi, tikai raunda beigās ar nozīmi "iet cauri", bet izspēlēt it kā drīkstot jebkurš. Tiesa, arī LV noteikumos esošais variants nav nemaz tik slikts, jo, lai arī sanāk atklāties, tomēr reizē iegūsti arī sev bonusu. 
 • Tātad izvēle katra paša rokās kā spēlēt? Vai nu pieņem ka drīkst uzlikt tikai attiecīgās komandas rūķi, kas nozīmē ka rodas iespēja atklāt kurš tad īsti ir kurš rūķis, jo citādi to uzzini tikai beigās vai arī ar lomas palūrēšanas kārti. 
  Vai arī otrs variants - drīkst uzlikt jebkurš tādējādi jaucot galvu vēl vairāk visiem par to, kāda loma īsti ir attiecīgajam cilvēkam. Sabotierim rodas iespēja maskēties vēl vairāk, palīdz celt tuneli un beigās samet durvis priekšā.
 • Nu, laikam jau kā grib. Droši vien ir ieteicams, skaidrojot citiem noteikumus, piebilst, ka ir šī atšķirība starp LV tulkojumu un oriģinālajiem noteikumiem, lai nejauktu cilvēkiem galvu (jo tomēr lielākā daļa noteikti spēlē pēc LV tulkojuma, nevis pēc BGG forumos atrunātā vai EN versijas). Citādāk var jau paši izlemt - ja ļauj likt jebkuram, tas palielina haosa līmeni, ja tikai konkrētajiem rūķiem - nedaudz samazina.
 • Vakar uzspēlējām 1 maču 4 spēlētāju sastāvā ar iespēju likt jebkuram, pirmajā raundā man kā sabotierim tas radīja iespēju sākumā notēlot zaļu rūķi
  (ne uz ilgu laiku gan, drīz vien nācās sabotēt tuneli :D ), jāpiebilst ka pirms tam biju paskatījies viena spēlētāja lomu, kurš bija zaļš rūķis :). Beigās zelts gan tika atrasts, manis liktās zaļās durvis liedza iespēju vienam no spēlētājiem saņemt zeltu (zilais rūķis).
  Otrajā raundā viens no spēlētājiem uzlika zilās durvis, lai gan bija zaļais rūķis, lai pārējiem liktu domāt ka ir zilais rūķis.
  Šajās 2 spēlēs nekādus lielus sajukumus tas viss neradīja, protams pēc viena mača daudz nevar spriest :) 

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
  _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

 • % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion

Tagged