• Jaunajā dzivoklī man vēl nav kārtīgs ēdam/spēļu galds un nolēmu pakonsultēties ar citiem, kā jums liekas:
  * Apaļš, kvadrāts vai taisnstūris?
  * Kādi izmēri ir minimālie nepieciešamie lai varētu uzspēlēt arī kādu lielo spēli?
  * Varbūt zinat kādu konkrētu galda modeli un/vai iegādes vietu, ko varat ieteikt?
  * Citi ieteikumi? (Viena ideja - nostiprināt zem galda tastatūras izvelkamos plauktiņus kur likt privātas spēļu lietas lielākās spēlēs)

  Principā prasības ir lai var vismaz 6 cilvēki pie tā apsēsties. Saliekams, lai ikdienā aizņem mazāk vietu (4 cilvēkiem) par skādi nenāktu.
  Varbūt kāds ir iegādājis to pokera virsmu no Ludo un var pakomentēt kāda tā ir spēlēm? Ja ar to ir gana, tad ikdienas ēšanai galdu varētu mazāku, un kad nepieciešams uzlikt šo pa virsu. Jautājums vai tur pietiek vietas piemēram Railroad Tychoon vai Twilight imperium :)

  Iepriekš pateicos par atbildēm un komentāriem

 • par jauna iegādāšanos neko nezinu - mums mājās ir no sievas apaļš vecgalds, kuru var palielināt ieliekot 1 vai 2 "dēļus". man patīk tas, ka pamatvariantā galds ir apaļš. galda spēlēm ideāli.
 • Gaumes ir dažādas - man piemēram noteikti gribētos masīvu īsta koka galdu virtuvē (ja tam būtu vieta).
  Kas attiecas uz spēļem - Railroad Tycoon tāpat uz saprotam izmēra virtuves galda būs grūti spēlēt. Spēles laukums ir ne tikai liels, bet arī plats, un lai gan galds ir ok - spēles ;aulums tik un tā iet pāri galda malām (platumā) :)

 • Ja reiz gribi uz galda uzlikt Railroad Tycoon, tad vajadzēs kaut ko līdzīgu konferenču galdiem, bet tie gan nav salokāmi un aiņems 2 kvadrātmetrus (2000x1000) (spēles laukums šķiet bija ~90cm x 115cm). Ja labi pameklētu tad varētu arī nestandarta kaut kādus 1600x1100. Vienīgais mīnuss tiem konferenču galdiem ir tas, ka nezko labi mājas interjērā tie neiederas parasti un par saprātīgu naudu nav ko cerēt uz īstu koku.
 • Tad jau vajag nevis taisnstūri bet kvadrātu vai apli tycoonam, ne?
  Par galdu - atradu video ar ideālu galdu (maksā gan miljonu :P ) - http://www.youtube.com/watch?v=kKv8AaHqsNY&feature=related
  Pašam jau galvā rosās domas, kā ar nedaudz ilgāku uzstādīšanu to mehānismu un izgatavošanu varētu iekļaut dažos simtos, ne kā oriģinālam tūkstošos. Moš kādam ir labas dzelzsapstrādes un galdniecības zināšanas vai gali?
 • Wow. Tas galds ir iespaidīgs, bet man laikam patiktu vairāk kas šāds:
  http://www.geekchichq.com/furniture/emissary/
  Man ļoti patīk galdi ar padziļināto virsmu, jo tad var spēli mierīgi atstāt pusceļā un neuztraukties ka mazais knēvelis tiks klāt un "pabeigs" spēli viens pats ;)

 • Manā idejā atškirībā no video redzamās vidus daļa ir aplis (mazāks galdiņš, kas paceļas un malas pabrauc apakšā - attiecigi spēli var salikt uz vidus un pacelt gaisā, ka mazais netiek klāt un ēs uz zemākā perimetra, pēctam spēli nolaist uz leju un turpināt (+vidus apli varēs rotēt)
  To Geeekchichq galdu redzeju un ir iespaidīgs, bet neviens prātigs cilvēks dzivoklī tādu monstru neturēs (vismaz tādā zem 100m2. Tam apaļajam galdam man patiktu modelis ar mazāku radiusu - ka mazajā versijā vieta 4 cilvēkiem, lielajā 8ņiem - tas būtu ideāls galds manuprāt spēlējamības ziņā

  Principā jāatrod kāds konsultants par izmaksām un izgatavošanu metāla detaļām un jāskrūvē augšā tas galds
 • Runājot par "bezizmēra" spēlēm, skat. RT ir variants - divi parasta izmēra galdi, kuri ikdienā nestāv kopā.

  Ja tev ir apaļais galds, tad tastatūras palikņi, ne tikai nestrādās, bet nav nepieciešami. Katram spēlētājam, kurš sēž uz līkuma, paliek brīva vieta.

  4 cilvēki ir "maziņš" galds, man ir 120x75 un tur var sasēsties 6 cilvēki (ja pieliksi pie sienas garo malu 4 cilvēki), bet par RT nav ko sapņot.

  Apaļš galds, kurš pārveidojams par ovālu liekot vidū papildus sadaļu ir labs variants, bet baidos, ka tad viena no istabām būs "galdistaba".

  Padoms ir viens - labi apdomā, kurā vietā noliksi.

 • Principā galdu ir paredzēts turēt istabas vidū (Lielā istaba kur gar vienu malu ir virtuves zona un galds tā kā nodalītu virtuvi no viesistabas. Principā vieta būtu arī 2x2m galdam bet ikdienā kad to nevajag labāk gribētos mazāku lai vairāk vietas staigāšanai un bērniem kur spēlēties, tāpēc kautkā transformējams būtu ļoti ieteicams.
  Diviem sabīdāmiem galdiem gan laikam īsti vietas neatradīsies, ja vien tos pārējā laikā nevar kautkā sasackot vienu virs otra
 • Nu interesants variants ir šis . Lai iederētos istabas interjērā, nesmuko finieri/koku vajadzētu aizvietot ar stiklu vai labas kvalitātes caurspīdīgu plastikātu/šķiedras materiālu. Tad arī netiktu aizsegts gaismas ķermenis, ja gadījumā šī konstrukcija būtu tam priekšā. Variants gan der dzīvokļos/mājās ar pieņemamu griestu augstumu.

  + šādas konstrukcijas uztaisīšana būtu izmaksu ziņā lētāka kā apaļā galda mehānismi.
  - varbūt nedaudz nesmuki izskatītos pacelšanas, nolaišanas viņčas, bet var taču arī taisīt uz elektromotoru, kad nolaišana ir ar kopā ar "speciālo gaismas slēdzi" :P
 • Sanāk tu gribi apvienot vienā priekšmetā leti un galdu?
 • Ja nebūtu plāns par nodalīšanu, teiktu ka 100% apļu galdu.
 • nē - lete iet gar sienu, istabai puse uz pusi ir flīzes un lamināts vienā līmenī (lamināts dzivojamai zonai ar dīvānu, flīzes virtuves zonai ar leti taisni gar sienu un visu tehniku. Galds būtu kā sala istabas vidū - puse uz flīzēm, puse uz lamināta un sadalītu telpu vairāk divās zonās.
  Man ar liekas ka apaļu, bet sieva saka, ka apaļi neesot smuki :(
  Jātaisa kautkas kantains ko transformē par apalu vai otrādi :)

  Iekaramais varētu būt interesanti, bet tad kautkā jānomaskē kāju stiprinājumi un visdrīzāk nolaižamā platforma jātaisa, ka no apakšas izskatās kā griestu reģipša izvirzījums ar lampiņām apakšā.
 • Ar kāju stiprinājumiem nebūtu problēmas, jo kājas var taisīt samērā masīvas ar gropēm, kurās iebīda galdu no sāna un saspiešanas mehānismu, lai neizšļūk. Tādā gadījumā apakšā nebūtu nesmuku caurumu. Ar lampiņām nez vai sanāks, jo tad tev galdu/virsmu nolaižot būs strāvas vads. Interesantāka ir ideja ar caurspīdīgo virsmu, kas ir priekšā gaismas ķermeņiem, bet laiž gaismu cauri. Ja nav priekšā stiklotajiem, tad var arī necaurspīdīgu. Lai sievai patiktu - var pārējā laikā izmantot kā puķu novietni or something.
 • :) - vienīgi caurspīdīgajam nevarēs atstāt augšā puspabeigtu galda spēli un pacelt - tad tumsa. Vadu var teorētiski taisīt atvienojamu ar kontaktu kas iebīdās vietā paceļot. vai arī laist gar vienu trosi, ko nenoāķē nekad (un gar kuru uztin mākslīgo vīteņaugu :P )
 • Tad atliek taisnstūris, kvadrātiski galdi ir diezgan reti un ne pārāk praktiski, ņemot vērā ka tu gribi lielu.


  P.S. uzkārtais galds ir garāžas projekts, man liekas tev neizdosies tādu saskaņot dzīvojamā istabā.

 • Klau - varbut kāds ir saskāries ar mēbeļu detalu pasūtīšanu un likšanu kopā pašam (Tipa firmā Attēls-R). Radās doma, ka varētu saprojektēt Tādu vienkāršāku, bet vairākus izmērus nodrošinošu stabilu galdu (tipa mazāks kvadrāts, taisnstūris un garāks taisnstūris). Jautājums - vai kāds to ir darījis, varbut ir kādi knifi, specifiska programmatūra u.tml. Kuri plākšnu un aodares materiāli butu foršāki viesistabas galdam (lai neizskatās pēc baigā ofisa galda).
  Ieteikumi?
 • Varbūt var kaut ko palūrēt lietotajās vācu/ holandiešu mēbelēs?
 • Vai vari ieteikt kādu specifisku vietu kur tās lietotās mēbeles var labi skatīties LV?
 • Pāris gadus atpakaļ bija uz Brīvības ielas pirms VEF tilta, tagad nezinu - vajadzība nav bijusi, bet, ja vajadzētu lielu galda virsmu - skatītos labasmantas.lv
 • Mans ideālais galds ir liels un trijos stāvos, attiecīgi:

  Vidējais stāvs ir no stikla.
  Apakšējais vienalga no kā.
  Griestos iekārts vēl trešais stāvs.

  Attiecīgi ļoti kompaktā telpā iegūst ļoti daudz rūmes, kur izvietot spēles komponentus :)

  Pats gan, pagaidām, iztieku ar lielu, apaļstūru gareno galdu.
 • Šodien iegādājāmies, uznesām uz 5. stāvu un salikām jauno galdu. Tas ir metāla/oranža stikla 90x140 cm un izvelkams uz 90x200 cm. Izmēģinājām spēlēt St. Petersburg un dominion, vēlāk jāmēģina kas lielāks, bet šobrīd šķiet vietas gana. Bildes te - https://plus.google.com/104879134330745110590/posts/6wPvv3ZUb3D
  Īpaši plusi - metāla rāmis padara izvelkamo mehānismu ļoti stabilu un viegli izvelkamu (pretēji biežāk manītajiem saliekamajiem koka galdiem)
 • Kur un pa cik?
 • Elkors (lielais Plaza), ziemassvētku akcija (Līdz decembra beigām) - 59Ls, normāli laikam kautkas starp 150 un 200.
  Ja pirmo reizi pērk biedra karti pa 2Ls tad arī 10ls piegāde ir par velti (Vai precīzāk 2ls :) )
  Tagad visiem būs oranži galdi :P
  Kā var nojaust lielu nozīmi impulsa pirkumam sastādīja cena - Bija domāts par galdu vēl kādu laiku padomāt, bet tā kā sakarīgie parasti ir virs 100ls un šis bija gana labs un lēts tad nenoturējāmies
 • Par tādu naudu būtu gēks kritizēt...
 • Tā ir, bet ja neskaita, ka kā jau stikla virsmai - paliek pirkstu nospiedumi, cits nekas par ko kritizēt īsti nav
 • nu, lai negadās tos asos stūrus sajust. visādi citādi izskatās ok
 • Nav, nav asi - noapaļoti metāla, un uzskriet grūti jo kājas ir ārmalā, attiecīgi purngals pret kāju atsitīsies pirms gurns pret aso stūri
 • Cik augsts tas apmēram ir?
 • Apmēram tieši 76 cm (standarta ēdamgalda augstums - ērti sēdēt klāt ar normālu krēslu.
 • Vai tik tas nav Klāvs pēdējā bildē. :D
  Rīga gan ir maza. ^^
 • Negribēju taisīt jaunu tēmu vienam linkam, tāpēc iemetīšu te:


  image
 • Sveiciens visiem -
  sakarā ar to, ka gribam pārdizainēt un sakārtot vienotā stilā viesistabu, mūsu slavenais lielais, izvelkamais spēļu galds (kas te jau iepriekš apspriests) lēnā garā meklē jaunas mājas - galvenā problēma - pārāk moderns mūsu nosacīti klasiskajā skatā plānotajam iekārtojumam.
  Tiem kas palaida garām - daži attēli te: https://plus.google.com/+KrisjanisNesenbergs/posts/6wPvv3ZUb3D
  Izmērs 90x140cm saliktā un 90x205cm izvilktā veidā. Izvilkšana prasa dažas sekundes un ir izdarāma vienatnē bez piepūles (pretēji daudziem citiem saliekamajiem galdiem). Rāmis no metāla, ar stikla virsmu.
  Ja kādam ir interese - PM un mēģinām par kaut ko vienoties :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
  _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

 • % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion