• Sveicināti!

Vai kāds var atbildēt uz pāris jautājumiem par spēlēm no Kickstarter? Interesē šādas lietas:

1) Kā spēles tiek piegādātas - ar kurjeru vai caur pastu?

2) Vai Latvijā saņemot preci tiek piemērota papildus maksa? (pasta vai kurjera nodeva?)

3) Varbūt ir kaut kas, kas būtu jāzina pirms spēļu iegādes caur Kickstarter? (nekad to neesmu lietojusi, diemžēl, tāpēc varbūt ir kaut kas, kas pirmajā brīdī acīs nekrīt, bet zināt vajadzētu?)

4) Tiem, kas ir iegādājušies spēles caur Kickstarter, vai vienmēr viss ir saņemts? 

Liels paldies jau iepriekš. :)
  • 1) Kā kuru reizi. Šķiet, ka kurjers ir biežāks variants, bet ir bijis arī caur pastu

2) Reizēm tā gadās, bet ne pārāk bieži. Ir vērts paskatīties kickstarter lapā, vai tiek piedāvāts EU-friendly fulfillment - tas nozīmē, ka ES atbalstītājiem spēles tiks nosūtītas no noliktavas Eiropā un papildus maksas nebūs.

3) 
    * Galvenā lieta ir rūpīgi izlasīt pieejamo info par spēli un rūpīgi izvērtēt, vai patiks spēlēt. Ja ir pieejami kādi video reviews, noskaties tos (ja tādu nav, es to uztvertu kā norādi, ka nekāds labais produkts te nav gaidāms). Neiekrīti uz to vien, ka spēle izskatās smuki un tad gan jau būs labi - es tā vairākas reizes esmu iekritis. 
    * Ja skaties uz spēļu projektiem arī indiegogo, ne tikai kickstarter, tad vērts zināt divas galvenās atšķirības starp šīm divām lapām - pirmkārt, indiegogo no tevis naudu paņems uzreiz (ja kampaņa beigsies neveiksmīgi, naudu saņemsi atpakaļ), bet kickstarter tikai projekta beigās. Otrkārt, indiegogo ir tādi flexible funding projekti, kur naudu projekta autors saņems arī tad, ja pamatmērķis netiks sasniegts, un tad attiecīgi projekts tiks izpildīts tikai daļēji.
    * Ja projekta lapā redzi minētu kādu no uzņēmumiem Game Salute, ShipNaked, Starling Games, Flying Meeple, Polyhero Dice vai Sparkworks, tad šiem cilvēkiem nekādā gadījumā savu naudu nedod un projektā nepiedalies (būtībā visi tie uzņēmumi ir Game Salute, un viņi ir nelieši - ja interesē, vari palasīt šeit).

4) No 37 galda spēļu kickstarter vai indiegogo projektiem, kuros esmu piedalījies un kuri ir noslēgušies, divas reizes esmu palicis tukšā. Ja pieskaitītu reizes, kad dabūtā manta izrādās krāms, tad gan šis skaitlis būtu jūtami lielāks :(
  • Iesaku papētīt kas ir uzsācis Kickstarter projektu - vai šis viņiem ir pirmais projekts, vai arī viņiem jau ir pieredze ar citiem projektiem. Ja uzņēmumam šis nav pirmais projekts, nebūs grūti atrast arī atsauksmes par attiecīgo uzņēmumu.

Ja uzņēmums jau ir pazīstams galda spēļu industrijā, nedomāju, ka būtu jāuztraucas.
  • Ok, paldies par info. Pagaidām pieturēšos pie Kickstarter, liekas uzticamāks un biežāk dzirdēts :D
    Noteikti arī apskatīšu atsauksmes par uzņēmumu. ;)
  • par piegādi tiešām ir kā nu kurš, ir pasts, bet liela daļa iet caur kurjeriem, īpaši ja ir lielāka kaste. Noteikti ir jāskatās vai ir EU-friendly un kā tas izpaužas. Shipping izmaksas var būt diezgan lielas, tāpēc iesaku arī skatīties vai ir iespēja saņemt vairākas spēles kopijas, nemaksājot papildus shippingu. Tikai jāatrod draugs vai paziņa, kam arī spēle interesētu.

Kas attiecas uz pašiem projektiem, tad noteikti vajag apskatīties kas ir tas, ko tu redzi lapā par spēli un vai ir kādi daudz maz uzticami youtube personāži spēli apskatījuši. Ja spēlei ir daudz maz labi nostrādāts prototips, ko kāds ir apskatījis, tā ir laba zīme. Ja ir tikai zīmējumi un skices, tad jābūt uzmanīgākam. Jau no sākuma norādītajam termiņam vari pielikt +3 mēnešus un ātrāk diži neko negaidīt. Gandrīz vienmēr gadās kaut kas, kas aizkavē piegādi.

Ja nav noslēpums uz kādu spēli iekš KS skaties?
  • Nu ar piegādi ir kā ir - tuvākais, ko sola, ir 2018 gada septembris, ja ar papildinājumiem - 2019 gada aprīlis :D 
    Spēle Nemesis. Projekts, manuprāt, izpildīts augstā līmenī, plus izstrādē piedalās spēles "This war of mine" radītāji, tāpēc esmu vairāk nekā pārliecināta, ka spēlei jābūt labai. Ja kas, atlikušas 51 stunda līdz projekt beigām. ;)
    Vēl par piegādi, vienīgais, ko atradu ir aptuvenā piegādes summa uz EU (nezinu, vai tas ir daudz vai maz tādai piegādei).  Nekas vairāk par papildus maksu te pat LV nav teikts. 
  • Vēl viena lieta par KS, kas var noderēt. Ja īsti nevari izlemt par spēli, tad vajag paskatīties vai tiek izmantots Pledge manager. Tas bieži vien atļauj atbalstīt projektu ar minimālo summu (Nemesis gadījumā ar 1gbp) un tev atsutīs ielūgumu uz citu platformu, kur pēc tam varēsi sakomplektēt ko tev gribēsies. Tas gan būs kādu lauki pēc KS beigām, jo viņiem tur viss jāuzstāda. Plus lielā summa par spēli jāmaksā būs vēlāk ;) Un arī ja pārdomāsi, nekas traks, tikai 1gbp zaudēts.

Par shipping runājot viss protams ir relatīvs, ja cena apmierina, tad viss OK, un tagad EU parasti ir viena summa, bet reizēm gadās, ka Vācija vai Anglija shipping ir 5-10 USD, bet Latvijai 20-30 USD. Vai vēl labāk ir Tiny Epic sērija - spēle maksā 25 USD un shipping vēl 12 USD.
  • Pa Nemesis autoriem runājot - daudzi sūdzas, ka nav vēl saņēmuši to pašu "This Was of Mine", kamēr veikalos tas jau ir pieejams :)
    Izskatās, ka šis izdevējām ar to piegādi laikā ir kā ir .
  • @EmilsE Hmm, tad sanāk, ka varu atbalstīt ar 1gbp un pēc projekta beigām, lietojot Pledge manager, paaugstināt summu un saņemt to, ko vēlos? Ar visiem Stretch goals ieskaitot? (Piemēram kā pa 70gbp core box + stretch goals) Pareizi saprotu? 

@Taalis_rrr Tas gan ir bēdīgi. Bet tajā pašā laikā, ja ir jāgaida vismaz 7 mēneši, tad pagaidīt vēl +/- mēnesi nav nekāda dižā atšķirība.. Protams, ja spēle vispār neatnāks, nu tad gan ir traki. :O

• Tā vajadzētu būt. Palasi FAQ, bet parasti tā tas ir. Brass KS tas bija iespējams, Raising Sun arī. katrā ziņā vairākas reizes esmu to izmantojis, kad nav bijusi vēlēties tērēt naudu uzreiz. Jāsaka gan ka bieži vien Pledge manager ir pieejams bez tā sākotnēja 1gbp, bet ne vienmēr.
  • Gan jau visiem atnāks, jāapbruņojas tik ar pacietību :)
  • Es pati esmu Nemesis backer,
    Par to, ka kādi cilvēki nav saņēmuši iepriekšejā projekta spēli daudz runā komentāros, paši izstrādātāji live stream arī skaidroja, ka nav pareizi izrēķinājuši par izstrādi. Bet ir kā Nemesis esot pielikuši papildus laiku, bet tas nemaina to, ka paciņa var kavēties un solītais laiks var aizbīdīties.

Par piegādes summu tev jāskatās kāds tev ir pledge. Es pati ņemšu one-wave-shipping, tas ir, ka visu saņemšu nākošgad, nevis divās daļās (core septebrī 2018 un papildinājumus aprīlī 2019). Protams, ir jāgaida ilgāk, bet tas samazina shippingam par kādiem 10 paundiem. Par cenu, tev būtu jāskatās EU, jeb pirmo.
    Precīzu shipping pateiks, kad projekts iet us tā saucamo Pledge Manager, un tas izrēķina konkrēto summu. pagaidām vislabāk rēķināties ir uz lielāko summu, kas tur norādīta.

Par PM runājot, Nemesis izstrādātāji teica, ka būšot pieejams viss, izņemot KS exclusive (Medic pack).
  • Nemesis tiešām izskatās iespaidīgi, un palikušas pēdējās stundas, tā ka gribētājiem ir jēga sasparoties. Kas nedaudz, bet tomēr rada bažas - 'populārākajiem' (jā, zinu jau - subjektīvs tas pasākums ir ļoti) apskatniekiem nav dots testēt, izņemot varbūt strauji augošos Man versus Meeple, kam viss noreviewotais patīk.
    Attiecībā uz termiņiem - kā jau iepriekš cilvēki minējuši - vienmēr mēneši jāskaita klāt. Man uz dzimšanas dienu oktobrī bija uzdāvināti Dog Might aksesuāri (respektīvi, tad arī bija jāpiegādā), kurus knapi janvārī sāka piegādāt pirmajiem, turklāt ar piebildi, ka taisot +/- laikam 20 dienā. Attiecīgi, ja esi tūkstošais ar kapeikām backeris, tad var izrēķināt, cik ātri vispār kaut kas notiks.
    Kā saka, tik liela pieredze kā Streindžlovam nav, bet ir skaidrība, ka ar šo platformu ir jābūt uzmanīgam un gatavam gaidīt. Vislabāk viss izdevies ar bezmaz vai vēsturiski cienījamāko Kickstarteri - Scythe. Visu cieņu izdevējam - regulāri atjauninājumi, informācija backeriem par katru sīkumu utt. Un pat tad tepat vienas LV ietvaros bija cilvēki, kas veda savas jauniegūtās Scythe kopijas uz BrainGames vasaras nometni (augustā), kamēr pie savējās (gan ar lielu atvainošanos) tiku tikai decembrī.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
    _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

• % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion