Miniatūru krāsošana
  • Sveiki,

Nezinu vai trāpīju īstajā Kategorijā, bet cerēšu, ka tā.
    Vai kāds var pastāstīt, kur pie mums LV var iegādāties visu nepieciešamo krāsošanai (sākot ar primeriem, otām un beidzot ar pašām krāsām)? Vai vismaz ar kādiem materiāliem var iztikt, kas tiešā veidā nav īsti šim paredzēti. Varbūt maldos, bet, manuprāt, Brain games šīs lietas nepiedāvā.
  • hobbyshopā arī šis tas no krāsām bija
  • Paldies par atbildēm!
    Varbūt ir arī kāds zinātājs no personīgās pieredzes - kurām krāsām ir labākā cena pret kvalitāti attiecība?
  • Man nesen bija tieši tādi paši jautājumi un nācās izrakņāt internetā entos forumus utml. , lai nedaudz izglītotos. Pašam tā bija pirmā pieredze un varu šo to ieteikt, lai nesanāk iebraukt auzās, kā tas sanāca man. 

Es krāsoju descent 2ed miniatūras. Sākotnēji ņēmu "lēto" variantu - hobbyshop krāsas, praimeri, rezultāts = sūdīgs maigi sakot. Nolēmu "ietaupīt" un kā saka - skopais maksā dubultā. Labāk uzreiz nopirkt speciālās krāsas, kuras gan ir dārgākas, toties čakara mazāk, kvalitāte daudz labāka, īsāk sakot laiks ļoti ietaupās. Gameshop bodē paņēmu sev divus dučus citadel krāsu un pagaidām esmu ļoti apmierināts, ņemot vērā, ka nekad neesmu krāsojis milimetrus un pēdējo reizi otiņu turēju rokās pamatskolā. :) Turpat arī praimeri paņēmu. Lakas/aizsargkārtas spreju pirku hobbyshopā. Pirmajai reizei gan tas pirkums sanāk iespaidīgs, ja nav ne otiņu, krāsu, spreju, bet nu pietiek ilgam laikam, īpaši, ja krāso sīkās miniatūras. Otiņu es arī pirku hobbyshopā, vēlams ne pašu lētāko.
  • linurb, varbūt vari padalīties ar rezultātu?
  • Hah arī tieši ar Descent figūrām gribēju darboties :D
    Nu jau arī esmu vairākus rakstus angļu mēlē izlasījis un noskatījies semi-profesionālu un profesinālu krāsotāju video. 
    Labākās atsauksmes it kā par Vallejo krāsām, bet arī Citadeliem neesot sliktas.
    Bet par otām gan tie viedokļi baigi atšķiras - tas, ka iesācējam nevajag pašu dārgāko ir skaidrs, bet ko īsti vajag - suns viņu zina. Bet jo ar lielāku otu būsi spējīgs krāsot, jo labāk pašam - nav paredzēts visu ar 0 krāsot :D
  • MartinsK, nokrāsojis esmu tikai Syndrael, pašam patīk, tas laikam pats galvenais. Bilde
  • Ņemot vērā, ko esmu redzējis, protams, ir ko piestrādāt, bet priekš pirmās reizes super. Jo īpaši tāpēc, ka mana 1. noteikti nebūs tik laba :D

• Jā, es akcentus nekrāsoju, te ir tikai bāze + ēnas. Akcentu krāsošanai vajag gleznotāja skillu, t.i. zināt, kur tā gaisma kā krīt, lai krāsotu layers gaišākus/tumšākus. :)
  • Beidzot tiku pie krāsošanas. Kā jau paredzēju, uzreiz nekas izcili labs nav :D Vēl daudz brāķētu vietu, bet vismaz savām acīm uzlabojumus no 1->3 figūriņām redzu.
  • Manuprāt, izskatās pat ļoti labi priekš pirmajām! Es būtu ļoti priecīgs par tādām :D
  • Nesen pievērsos miniatūru krāsošanai, tāpēc padalīšos arī ar savu pieredzi.

1) Krāsas.
    Iesaku tomēr iegādāties internetā - Games Workshop piedāvā lieliskus Citadel krāsu sākumkomplektus, bezmaksas piegāde no 50€.
    Klāt paņemam kādu no "šeidiem" un pasūtījums noformēts. Visus pārējos toņus var uzjaukt.

2) Viss pārējais.
    Praimeri, lakas un otas var iegādāties Hobby Set veikalā.

Otām Hobby Set veikalā ir ļoti labas cenas un izvēle. Sākumam pietiks ar 2 otām: tā, kas nāk komplektā ar Citadel krāsām + nopirktu kādu nedaudz lielāku, ar ko klāt lielākus krāsu laukumus. Pēc tam var skatīties ko vēl no otām prasās. Dārgās Citadel otas pirkt noteikti nav vērts - maksā tikai par zīmolu.

Uz praimeri varot ietaupīt - pirkt kādu lēto krāsu, galvenais lai matēta. Pats gan nopirku Army Painter praimeri tepat Latvijā iekš Games Shop.

Ja gribās maksimālo budžeta variantu - ejam uz "rimi", pērkam random akrikla krāsas un viss.
  • 1) Arī sākumā gribeju to komplektu. Bet gribēju videogames.lv paņemt - tobrīd diemžēl nebija uz vietas. Tad nu turpat uz vietas sakomplektēju kaut ko līdzīgu - daudzas krāsas tās pašas, bet citas likās, ka man nevajag un to vietā citas. Gala rezultātā 12 krāsas + ota (tāda pati kā komplektā) sanāca 40 EUR.

2) Jā skatos, ka daudzi ārzemēs izmanto automašīnu praimeri, bet arī jāzina kādu īsti vajag. Tāpēc neriskēju un arī nopirku to pašu Army Painter. 

Pārējās otas (krāsu paņemšanai/jaukšanai/drybrusham/washam/mini detaļām) nopirku piemājas kancelejas veikalā. Mazā ota ir nedaudz mīkstāka nekā Citadelam, bet man pietiek. Ja ar laiku prasās ko nopietnāku, tad jau tiešām arī ko labāku par Citadel prasīsies.

No pieredzes vēl gribu piemetināt, ka Citadel otu jau bišķi sačakarēju pēc pirmajām divam figūrām - pēc tam tik sapratu, ka tā krāsošana ir jādara krietni maigāk, nekā pamatskolā ar akvareļiem pa papīru.

Par to Rimi akrila variantu - tādas tiešām tikai tad, ja grib kaut kādas krāsiņas virsū, bet kopējais izskats nav tik būtisks. Jo tās tomēr virsū klāsies grūtāk un būs biezākas kārtas. Atšķaidot ar ūdeni var gadītites zaudēt krāsas intensitāti (atkarīgs no pašām krāsām).

P.s. Tāli - negribi iemest kādu bildi ar savām miniatūrām? :)

• 12 krāsas + ota par 40€ ir ļoti labs variants!

Citadel otu arī jau pie otrās miniatūras sačakarēju :)

• Oho, izskatās super! It īpaši tas akmens.
  • Paldies! :)
  • ŪŪŪ labs! Minu, ka šitas (kā jau milzim pienākas) ir lielāks nekā varoņu figūriņas?
    Tas akmens ļoti dabīgi izskatās :)
    Un tagad man ir skaidrs no kurienes tava profila bilde :D
  • Gan lielāks, gan vieglāks :D
    Kā reizi pirmajam mēģinājumam.
  • Citadeles bāzes krāsu komplekti ir riktīgi forši sākumam, kā jau Taalis_rrr minēja - visu gan uzjaukt nesanāks, bet vairums toņus gan, kas pamatā vajadzīgi. Vienīgais, ka tajā komplektā kā zelta krāsa ir Baltazāra nevis Retribution armor (kas ir labākais bruņām) un ledbelčers arī nav tas labākais aizvietotājs sudraba krāsām, bet bleķim ļoti labi der. Man gan tā citadeles komplekta otiņa likās pārāk liela, nezinu kā ar viņu var akurāti krāsot tās pašas descent varoņu figūras (blood rage figūras liekas tikpat sīkas). Beidzot saņēmos nokrāsot Lair of the wyrm velnus. Nācās eksperimentēt ar krāsām un ēnām, bet rezultāts ļoti patīkami pārsteidza. Defaultais un Elite

Jo vairāk sāku krāsot, jo vairāk sāku saprast, ka vajag nopirkt kaut kādu "testera" miniatūru, uz kuras testēt krāsu kombinācijas, jo savādāk "spēļu" miniatūras vēlāk kasīt nost no neveiksmīga krāsošanas mēģinājuma ir pārāk kaitinošs darbs. :D
  • linurb - Dungeon Twister miniatūras testēšanai derēs? Pati noteikti nekad nenokrāsošu, bet figūras raud pēc krāsām...
  • Teorijā jau var derēt jebkura miniatūra, tikai es laikam nebūšu korekti izteicies. Es ar to testēšanu biju domājis vienu miniatūru, uz kuras testēt bāzes krāsas ar ēnu krāsām un to sajaukumiem. :) Tā kā nekāds skaistums tur nevar sanākt.
  • Metāla figūriņām noteikti, plastmasas figūriņām varbūt - ir šķidrums kurā iemērc krāsotu miniatūru, paturi kādu brīdi un krāsa ir nost.
  • linurb, skaidrs :)
  • Vispār būtu forši, ja Brain Games veikalā būtu krāsu stendiņš.
    Būtu parocīgi.
    Metamie kauliņi, komiksi un cits geek stuff (Harija Pottera krūzes :D ) jau ir.

Turklāt, kas tad tiek krāsots - Brain Games iegādātās spēles.
  • Tas maģiskais šķidrums saucas silts ūdens un ziepes. Krāsas taču ir uz ūdens bāzes, ja figūras nav lakotas, tad krāsu dabūt nost (pa lielam) ir viegli, bet tādām figūrām kā descent varoņi, kuriem ir milimetru rievas visādas, tur to krāsu ar zobubirsti neizvilkt ārā...
  • Starp citu, Dreamforge hostē miniatūru krāsošanas pasākumu.

• linurb - nē, nerunāju par ziepēm un ūdeni

EDIT: Izdomāju, ka jāpameklē, kas tas īsti bija. Daļēja taisnība tev bija - uz ziepju pusi velk. Populārākie ir Dettol un Simple Green. Viens ir antiseptiķis un otrs ir vispārīgais tīrīšanas līdzeklis. Man gan atmiņā palicis, ka vēl kaut ko citu iepriekš biju redzējis.
  • Taali (vai jebkurš cits) - ir kādi labi ieteikumi laku meklējot? Kamēr neesmu nokrāsojis pilnu komplektu, spēlēšana ar fgūrām nebūs, bet labāk laicīgi noskaidroju šo. Tās kas ārzemju forumos, tās pie mums neesmu redzējis.
  • Izmēģināju vienu no pusmatētajām (Satin) lakām, kas atrodamas Hobby Set veikalā. Rezultāts spīdīgāks nekā gaidīju no satin lakas. Gribētu tad redzēt kāda ir glossy laka :D
    Bet vispār laikam pārāk biezā slānī uzpūtu to laku, jo tām miniatūrām, kurām ir plānāks slānis, arī spīdums ir mazāks.
  • Noteikti mēģināšu vēl kādu tur atrodamo laku, lai būtu ko salīdzināt.

Edit: Vispār ielikšu rīt bildes, lai skaidrs par ko iet runa.
  • Tā. Hobby Set veikala laku neizmantot.
    Pēc to lietošanas miniatūras paliek lipīgas, īpaši sarkanā krāsā nokrāsotās.

Army Painer praimeris + Citadel krāsas + Hobby Set laka = lipīgas miniatūras.
  • Sveiki!

Varbūt kāds no krāsotājiem ir strādājis/strādā ar "airbrush"? Noderētu informācija, kur var iegādāties labu "airbrush" un kompresoru (ar zemu trokšņa līmeni). Un kam ir jāpievērš uzmanība iegādājoties šīs lietas?
  • Pūst figūriņas gan nav mēģināts :(

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
    _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

• % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion