• Sveiki,

1. Jelgavā ir savs spēļu klubiņš, varbūt varam izveidot kaut ko līdzīgu arī Rīgā? Vai arī ir jau kaut kas tamlīdzīgs? (Protams neskaitot VIP vakarus un galda spēļu nometnes?)
    Reālu grupu, ar diskusijām par spēlēm, spēlēšanu, pasākumiem, utt. :)

Ja kāds atbildēs, ka šis forums ir jau kā viena liela grupa, tad mana atbilde: spēļu vakari sadaļā ir tikai VIP vakari.. 
    Domāju, varbūt pie kāda mājās, kādā kafejnīcā, citā publiskā vietā, utt. savākties un uzspēlēt.

2. Varbūt varam uzrīkot kādu nestandarta galda spēļu turnīru? 
    Doma piem; 
     2.1. Scythe
     2.2. Five Tribes
     2.3. Blue Moon:Legends

Vai ko tamlīdzīgu? :)
  • Sveiks!
    Šķiet, ka brain games facebook grupā parādās vēl citi kopīgas spēlēšanas pasākumi + ir īpaša LCG spēlēm veltīta grupa, kur arī tiek rīkoti spēļu vakari.
    Esmu arī šeit redzējis, ka cilvēki meklē brīvdienām kompāniju kādām lielām/garām spēlēm, ja pietrūkst spēlētāju, bet laikam jau pārsvarā visi spēļu fani ir atraduši sev tādu regulārāku gaming grupiņu paziņu lokā. Pats arī esmu mēģinājis "sazīmēt" spēlētājus konkrētai spēlei, bet grūti savākties - katram der citi laiki utt.
    Protams, ja uzņemsies ko tādu organizēt, domāju, ka gribētāji atradīsies - piemēram, es tikai vienreiz esmu ticis uz VIP vakaru, jo piektdienu vakari visbiežāk ir aizņemti ar ģimenes lietām, bet citu darba dienu vakaros labprāt kaut ko uzspēlētu, ja arī lokācija būtu pietiekami ērta.
  • Spēļu vakaru nevar būt par daudz!

Piedāvā vietu un laiku un lai spēlētāji piesakās!

Vasarā gan ar pasākumu organizēšanu pilsētā varētu būt čābīgi.

Ideāli būtu atrast/izveidot spēļu grupas pa apkaimēm, lai pusstundas laikā no idejas par spēļu vakaru publiskošanas varētu sēdēt pie spēļu galda.
  • Rīgā jau mums ir savs "klubiņš", kas ir mūsu VIP vakari šajā forumā.
    Papildus, Rīgai ir LGG klubs, ir vēl Carcassone un Ticket to Ride klubi (pasākumi notiek Turkkebab)...
    Vēl cik zinu, Aivis regulāri rīko pasākumus (pie sevis)...
    LELB notiek pasākumi regulāri saistībā ar Brain Games (kaut gan šie ir piektdienās)...
    Noteikti ir vēl daudzi citi, par kuriem mēs nezinām...

Tā kā liekas, ka Rīgā klubiņu jau ir daudz...
    Nedomāju, ka jēga ir taisīt vēl kādu grupu - varbūt labāk ir sākt ar pasākuma organizēšanu caur Ludo forumu / Brain Games facebook lapu (te jau ir izveidojies gamer community).
  • Sākšu ar to, ka Rīgā tādu ir daudz grupiņu, tikai tās ir draugu un paziņu grupiņas, kas savācās kopā uzspēlēt un apspriest spēles.
    Facebook ir arī grupa Galda spēļu vakari Rīgā (https://www.facebook.com/groups/1415951802035558/). Nav gan diez ko aktīva, līdz ar to ir iespēja aktivizēt.

Kā jau citi minēja, dažādi vakari jau notiek, pārējais ir tevis paša rokās - piedalies tajos, kas jau ir, vai uzņemies jaunu organizēšanu ;) Tik vien tā darba. Vienkāršākais, kā sameklēt galda spēļu draugus ir aicināt pie sevis ciemos spēlēt spēles...

Par turnīriem runājot, organizatoram jāspēj nodrošināt pietiekoši daudz konkrētās spēles kopijas + jābūt gana daudz spēlētājiem. Piemēram, ar 5 cilvēkiem diez vai Scythe turnīru sarīkos, tikai viena partija un viss.
  • Man, kā pilnīgam iesācējam, noteikti labpatiktos, ja būtu vienota vieta, kur cilvēki meklētu partnerus dažādām spēlēm, ne vien populārajiem netrunner un a game of thrones, bet kaut vai tam pašam warhammer 40k conquest, ko tikko iegādājos un liekas satriecoši labs, vienīgā problēma, ka starp draugiem un paziņām nevienam negribas izlasīt pārdesmit lapuses vai ir slinkums/citas intereses. Un tad nu beigās atduries pret realitāti, ka spēļu ir daudz, cilvēku ir maz, un jāveic izvēle - mēģināt spēlēt to, kas ir aktuāla visādās lcg grupās vai "vip vakaros" vai izvēlēties to, kas pašam liekas interesants un tad cerēt atrast domubiedrus.
  • Rīgā vēl ir pāris citi cilvēki, kam ir Conquest, un viņi visi laikam ir LCG grupā. Gan jau kāds būtu arī gatavs ar tevi uzspēlēt. Tikai sarunāšanas vaina. (nu un laiks, protams)
  • Lielākai daļai nav laiks casual spēlēt Conquest.
    Labākais variants, viņu uzspēlēt varētu būt, ja pierunā kādu paņemt līdzi decku uz trešdienu lcg vakaru.

Visu laiku briestam beidzot sarīkot turnīru,
    Linurb, tu esi facebook lcg grupā?
  • Esmu gan, bet kā jau Tu minēji - casual lielākā daļa nespēlē, bet mani savukārt turnīri neinteresē. :)
  • Nu mums turniri ir iespeja sanakt kopa un 4x uzspelet pa vienu vakaru. 
  • @linurb
    "vienīgā problēma, ka starp draugiem un paziņām nevienam negribas izlasīt pārdesmit lapuses vai ir slinkums/citas intereses."

tā tas nestrādā. tev ir jālasa noteikumi un pārējiem jāiemāca.
  • ^ "tā tas nestrādā. tev ir jālasa noteikumi un pārējiem jāiemāca." - Nu jā, tas jau tāpat kā sākt iet skolā. Vieni vecāki saviem bērniem iemāca alfabētu, lai tiem vieglāk būtu uzsākt mācības, bet citi saka - ko nu tur, skolotāja tāpat iemācīs alfabētu. :)
  • _^ "tā tas nestrādā. tev ir jālasa noteikumi un pārējiem jāiemāca." - Nu jā, tas jau tāpat kā sākt iet skolā. Vieni vecāki saviem bērniem iemāca alfabētu, lai tiem vieglāk būtu uzsākt mācības, bet citi saka - ko nu tur, skolotāja tāpat iemācīs alfabētu._

varētu paskaidrot?
  • ne gluži, tas galīgi nav viens un tas pats.
    http://islaythedragon.com/category/guides/ pašā apakšā ir learning the game un teaching game (divās daļās).
    Es pirms to izlasīju biju jau identiskas kļūdas pats piedzīvojis un līdz līdzīgiem secinājumiem nonācis.
    Tu taču pats raksti, ka draugiem un paziņām negribas lasīt. Tātad tas nestrādā, un tas,ka tev liekas, ka viņiem pašiem vajadzētu lasīt, neko šajā faktā nemaina.

• ^ Jā, labi, kā teiksi. 
  • Paldies par daudz izsmeļošiem un varbūt ne tik ļoti - komentāriem. :)
    Mieru vīri, katram jau pieeja sava. Es personīgi arī pirms lieku draugiem spēlēt spēli, esmu iepazinies ar Rulebook, YT review, how to play, utt. Forumiem u.t.j.p., Un tad attiecīgi iemācu draugus salīdzinoši īsā laikā.
    Piem; "Scythe" Rulebook sastāv no ~50 lpp, ja vēl liktu čomiem lasīt, tad viņi mani pasūtītu 3 mājas tālāk, labāk visiem kolektīvi izstāstīt (kas arī aizņem daudz laika starpcitu) un spēlēt. Galvenais, lai kāds uzņemās iniciatīvu, nopērk spēli, apgūst to, apmāca citus. Atliek cerēt, ka čomiem patiks, nāks ciemos vēl un būs daudz un aizraujošas spēles partijas. :)

Protams ideāli būtu, ja visi lasītu forumus, skatītos Youtube video, lasītu Rulebook, bet.. būsim reāli, nav daudz cilvēku, kuriem to patiktu darīt, jo vienkārši nav tik liela interese.  
    1) Draugs jau nepērk spēli, tas nav viņa īpašums, kāpēc velti laiku tērēt ja čoms iemācīs? (Tas par draugiem, kas nav iekšā hobijā, bet ļoti labprāt spēlē galda spēles, ja paaicina ciemos).
    2) Tas nav gluži drauga hobijs - pirkt spēles, lasīt par tām, utt., bet ļoti labprāt atnāk uz spēļu vakariem, un labi pavada laiku, iemācās ko jaunu. 

------------------------------------

Kaut kā tā. Katrs cilvēks ir atšķirīgs un pieejas var būt arī dažādas. 
    Galda spēlēm galvenais, lai ir labi pavadīts laiks, lai ir prieks pavadīt laiku spēlējot. 
    Te arī katram sava pieeja:
    Cits teiks, ka galda spēles viņam raisa domāšanu, attīsta prātu, cits teiks, ka viņam tā ir izklaide, alus - galda spēles un prieks, utt. 

----------

Bet galvenā doma bija par spēļu vakariem. Man mājās nav liela telpa spēlēšanai, domāju, varbūt kāds rīko, kaut kādus vēl iekšējos nestandarta mini turnīrus, spēļu vakarus, domubiedru grupu or smth.
  • Mattphew - Ja pieaicināsi fb - iemetīšu listē pie cilvēkiem, kurus invaitoju uz saviem pasākumiem, (tos veidoju fb, jo tas vnk ļoti parocīgi), ja ir interese. Parasti - Rīgas centrā, ~reizi 1-2 mēnešos taisu lielāku pasākumu (vasarā retāk, aukstajos gadalaikos biežāk) + ik pa laikam mazāki pasākumiņi, kur vnk saorganizējamies spēlēm konkrētām.
  • ir vēl Carcassone un Ticket to Ride klubi (pasākumi notiek Turkebab)

Es tieši arī izveidoju šos klubus un uz vakariem nāk salīdzinoši daudz cilvēku (piem., pēdējo Ticket to Ride vakaru apmeklēja 17 cilvēki).
    Lai panāktu kaut ko tādu, pirmām kārtām (kā jau kāds pateica) vajag pietiekami daudz spēļu komplektu. To es sarunāju ar izplatītājiem (Carcassonne - ar Brain Games, Ticket to Ride - ar Hobbyshop). Otrais - vieta. Ar šo man palīdzēja Edgars, iedeva kontaktus Turkebabā (tiesā, tur jau trīs reizes nomanījās tie cilvēki), un es sarunāju vakaru rīkošanu. Man pat bonusā iedeva 15% atlaižu karti, ko var izmantot visi vakaru dalībnieki.
    Bet viss sākās tāpat - gribējās spēlēt vairāk, nekā sanāca ar draugiem :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Poll

_PollData)):?>
    _PollAnswers->Result() as $Answer):?> votes / $this->_PollVotes) * 100)?>

• % ( votes)

CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> CheckPermission('Plugins.Poll.Manage')):?> No poll attached to this discussion.

In this Discussion